Mobil Ağustos 9, 2022 17:50

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 Performansıyla Göz Kırptı

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 Performansıyla Göz Kırptı

Xiaomi’nin üstün performanslı tableti Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 Geekbench üzerinde bekleyenlerine bilgiler sundu. İşte detaylar karşınızda.

Teknoloji devinin yakında tanıtacağı ürünlerinin listesi oldukça kabarık. Bu listede yer alan Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 ise tanıtılmadan önce Geekbench üzerinde performansıyla göz kırptı. Yoğun özelliklerle gelecek olan tablet, bekleyenlerini heyecanlandırmaya devam ediyor.

Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 Neler Sunacak?

22081281AC model numarasıyla bilinen Pad 5 Pro 12.4, daha önceden sızıntılarla nasıl bir kuruluma sahip olacağını aktarmıştı. Şimdi ise canavar tablet, Geekbench üzerinde performans testine girdi. Test sonuçlarını incelediğimizde Xiaomi Pad 5 Pro’nun tek çekirdekli testlerde 986, çok çekirdekli testlerde ise 3117 puan aldığını görüyoruz. Bu yüksek performansı ise taşıdığı Qualcomm işlemcisi sayesinde başardı.

Qualcomm’un Snapdragon 870 yonga setini taşıyan Pad 5 Pro’nun ana çekirdeği, 3.19GHz, üç çekirdeği 2.42GHz ve dört çekirdeği ise 1.8GHz saat hızında işlem yapıyor. Grafik kısmında ise Adreno 650 GPU yer alıyor. Böylece tablet, oyunlarda üstün performans sunacağını kanıtlıyor.

12.4 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan bu tabletin 8GB RAM ile destekleneceği bildirildi. Android 12 üzerinde işlem yapacak olan tablet, MIUI 13 kullanıcı arayüzüne sahip olacak.

Tabletin üçlü kamera sistemine sahip olacağı ve rahat bir tasarım/kullanım sunacağı bildirildi. Yüksek yenileme hızı sunmasını beklediğimiz ekranı, kalite konusunda iddialı olacak. Bu canavar tabletin 11 Ağustos’ta tanıtılacağı bildirildi. Fiyat detayları için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.