WhatsApp Ağustos 9, 2022 19:19

WhatsApp Gizlilik Konusuda Çıtayı Yükseltiyor

WhatsApp Gizlilik Konusuda Çıtayı Yükseltiyor

WhatsApp gizlilik konusunda bu yıl elini taşın altına koyuyor. Popüler mesajlaşma uygulaması artık daha güvenli bir deneyim sunacak.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, bugün WhatsApp için üç yeni ve önemli gizlilik özelliğini duyurdu. WhatsApp, insanların WhatsApp’taki özel konuşmalarını güvende tutmak için nasıl çalıştığımız konusunda insanları bilgilendirmek için küresel bir kampanya başlatıyor. WhatsApp gizlilik konusunda nihayet beklenen adımı atacak gibi görünüyor.

İngiltere ve Hindistan bu kampanya için ilk iki ülke seçilmiş durumda. WhatsApp, uygulamanın çoklu güvenlik katmanlarını vurgulamanın yanı sıra, kampanyanın amacının tamamen özel bir sohbet sırasında güvende hissetmenin nasıl bir şey olduğunu göstermek olduğunu söyledi. Daha önce WhatsApp, 2 gün sonra bile bir mesajı silmenize izin veren bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

Kimseye haber vermeden grup sohbetlerinden çıkın

Kullanıcılar artık bir grup görüşmesinden gizli olarak çıkabilir ve yalnızca yöneticiler bilgilendirilecektir. Bu özellik, bu aydan itibaren küresel olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

Çevrimiçi durumu özelleştirme

WhatsApp kullanıcıları artık çevrimiçi olduklarında kendilerini kimlerin görebileceğini ve göremeyeceğini kontrol etme özelliğine sahip olacak. Böylece etkinliklerini özel olarak kontrol etmelerine izin verecek. Bu özellik Ağustos ayının sonuna kadar tüm kullanıcılara sunulacak.

Ekran görüntüsü almayı engelleme

WhatsApp, kullanıcıların gizliliğini korumanın ekstra bir yolu olarak “Bir Kez Görüntüleme” mesajlarına ekran görüntüsü engelleme eklemeyi test ediyor. Şu anda bu özellik test aşamasındadır ve kullanılabilirliği firma tarafından daha sonra duyurulacak.

WhatsApp gizlilik

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.