Akıllı Telefon Ağustos 9, 2022 10:24

Galaxy S22 One UI 5.0 Beta Hangi Ülkelerde Yayınlanacak?

Galaxy S22 One UI 5.0 Beta Hangi Ülkelerde Yayınlanacak?

Galaxy S22 One UI 5.0 beta bazı ülkelerde başladı. Peki Samsung, Android 13 beta progrmaını başka hangi ülkelere genişletecek.

Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy S22 serisi için One UI 5.0 beta programını resmen başlattı. Bu sayede kullanıcılar Android 13 sürümünü herkesten önce test etmeye başladı. One UI 5.0 beta programı ilk etapta Güney Kore’de başladı. Akabinde Almanya ve Amerika’da uygulamanan beta programının birkaç ülkede daha Galaxy S22 kullanıcıları için başlatılması bekleniyor.

Galaxy S22 One UI 5.0 Beta Türkiye’de Olmayacak

Samsung’un daha önceki beta programlarını referans alırsak, Galaxy S22 serisi için Android 13 beta programı birkaç ülkede daha yayınlanacak. Yukarıda saydığımız ülkelerin yanına Hindistan, Polonya, Çin ve İngiltere de eklenecek. Bu dört ülke için de beta programının kısa süre içerisinde başlatılması bekleniyor. Samsung, Android 13 beta programını ne yazık ki Türkiye’de başlatmayacak.

Öte yandan Samsung’un Android 13 testlerini Galaxy S20 ve Galaxy S21 serisi için de başlatmış görünüyor. Merak edilen bu telefonlar için bir beta programının başlatılıp başlatılmayacağı. Galaxy S20 için olmasa da Galaxy S21 serisi için bazı ülkelerde beta programı başlatılabilir.

Samsung’un Android 13 kararlı sürümünü ekim ya da kasım ayında yayınlaması bekleniyor. Bazı üreticiler kararlı güncellemeyi daha erken hazır hale getirecek olsa da dağıtım için Google’ı beklemek zorunda kalacak. Google’ın ise güncellemeyi eylül ya da ekim ayında dağıtması bekleniyor.

Samsung Android 13’ü Galaxy S20 ve S21 Serisi İçin Test Ediyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.