Apple Ağustos 9, 2022 14:57

Apple VR İşine Sağlam Bir Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Apple VR İşine Sağlam Bir Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Söylentiler artık iyice artmış durumda. Apple VR işine 2023 yılında resmi olarak giriş yapacak. Yeni kask devrimsel olacak.

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, gelecekteki Apple ürünleri hakkında yeni bir tahminde bulundu. Kuo’ya göre artırılmış gerçeklik kulaklığının ortaya çıkışı 2023 gibi erken bir tarihte gerçekleşebilir. Apple tüketici kategorisinde iPhone’dan sonra en devrimsel çözüm haline gelecek. Apple VR konusunda görünüşe göre elini beklenenden çabuk tutacak.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023 gibi erken bir tarihte bir AR kulaklığı göstereceğini doğruladı ve bunu iPhone’dan bu yana en devrimci çözüm olarak nitelendirdi. Analiste göre, birinci sınıf AR kulaklıklarının yüksek fiyatı nedeniyle ilk sevkiyatlar düşük olacak. Kuo, yine ilk sürümlerin maliyetinin yaklaşık 2.500 dolar olacağını iddia ediyor.

Söylentiler ayrıca kulaklığın temel modelini 16 GB RAM ile birleştirilmiş Apple M2 işlemci ile geleceğini gösteriyor. Bu da fiyatın 2.500 dolar bandında olacağının en büyük kanıtı diyebiliriz.

Apple VR

Daha önce kulaklığın ilk versiyonunun 2023’te, ikinci versiyonunun ise 2024’te piyasaya sürüleceği söylenmişti. Başlangıçta modeller oyunlar için tasarlanacak. Ancak aşırı ısınma ile ilgili sorunlar nedeniyle yeniliğin duyurusu ve çıkışının ertelendiği iddia edilmişti.

VR olayı şu an belirsizliğini koruyor. Apple’ın nasıl bir yol izleyeceğini kestirmek güç. Ancak 2023’te bu kaskların çıkma ihtimali çok yüksek görünüyor. Bakalım Apple fiyat konusunda daha uygun bir politika izlemeyi başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.