Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 8, 2022 15:19

iPhone 14 Serisi Beklenenden Önce Tanıtılabilir

iPhone 14 Serisi Beklenenden Önce Tanıtılabilir

Apple’ın iPhone 14 serisi ile ilgili yeni planları ortaya çıktı. Savaş çıkmadan Apple yeni telefonlarını tanıtabilir. İşte detaylar.

Apple’ın Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkması bekleniyordu. Ancak son gelen bilgiler etkinliğin çok daha öncesinde olabileceğini gösteriyor. Önceki raporlar iPhone 14 için 13 Eylül çıkış tarihini işaret ediyordu. Ancak bugün sızıntı yapan Max Weinbach nihayet kişisel Twitter hesabında yeni bir tarih duyurdu. Gelen bilgilere göre yeni etkinlik tarihi Eylül ayının başına çekilmiş durumda.

Bu haber, Bloomberg’den Mark Gurman’ın Apple’ın bu sonbaharda iki özel etkinlik düzenleyeceğini söylemesinden kısa bir süre sonra geldi. İlki iPhone 14 ve Apple Watch Series 8’e özel Eylül etkinliği, sonrasında ise Ekim ayında ise Mac ve iPad için ikinci etkinlik düzenlenecek.

iPhone 13’e çok benzeyen iPhone 14, Apple konferansından hemen sonra satışa sunulmayacak. Hatırlatmak gerekirse, iPhone 13 serisi 14 Eylül 2021 Salı günü duyuruldu. Ön siparişler 17 Eylül’de başladı. Telefonlar 24 Eylül’deki duyurudan on gün sonra raflardaki yerini aldı.

Bu yıl, 6 Eylül 2022’deki Keynote’tan sonra, iPhone 14 muhtemelen on gün sonra 16 Eylül’de satışa sunulacak. Bu yıl dört farklı model tanıtacak olan Apple, mini serisini pas geçecek. Karşımıza geçen senin benzer bir kopyası ile çıkacak olan Cupertinolu firmanın nasıl bir fiyatlandırma politikası izleyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

iPhone 14 serisi

Son gelen bilgiler Apple’ın tüm ürünlerine 100 ila 150 dolar arasında zam yapacağı yönündeydi. Eğer bu durum gerçekleşirse telefonların Türkiye fiyatında ciddi bir artış yaşanabilir. Eğer iPhone 13 veya herhangi bir Apple ürünü almayı düşünüyorsanız Ağustos ayı sizin son fırsat olabilir. Eylül ayında fiyatların fırlayacağı söyleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.