Akıllı Telefon Ağustos 8, 2022 13:21

iPhone 14 Pro Depolama Rekoru Kırabilir

iPhone 14 Pro Depolama Rekoru Kırabilir

iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde 2TB depolama kullanılacağı iddiası yeniden gündemde. Bu modelde fiyat 2.000 doları bulabilir.

Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde 2TB depolamaya ver vereceği iddiası geçen yıl ekim ayından bu yana dillendirilmekte. Tedarik zincirlerinden gelen son haberlere göre Apple amiral gemisi telefonlarında 2TB’lık versiyonu hala test ediyor. Kaynağa göre Apple bu noktada henüz kararını vermiş değil.

Apple 2TB depolama birimini iPad Pro’nun 2021 versiyonunda kullanmakta. Söz konusu akıllı telefonlar olduğunda ise şu an 2TB’a ihtiyaç var mı gerçekten de sorulması gereken bir soru. Mevcut akıllı telefon satışları ve tüm dünyada yükselişte olan enflasyon verileri göz önüne alındığında Apple’ın fiyatı 2.000 doları bulacak bir seçenek sunması ihtimal dahilinde görünmüyor. Apple’ın nihai kararı için yine de 13 Eylül tarihine kadar bekleyeceğiz.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ın yeni nesil Pro modellerine Apple A16 Bionic işlemcisi güç verecek. Telefonların öne çıkan özelliklerinden biri de 6.1 inç ve 6.7 inç büyüklüğünde Samsung üretimi ProMotion OLED ekranlar olacak. Bu ekranlar 1 ila 120 Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızına sahip olacak.

Bu defa 8GB RAM’e sahip olacak modellerin kamera biriminde 48 megapiksel çözünürlüğünde yeni bir sensör kullanılacak. Diğer iki kamera 12 megapiksel olarak kalmayı sürdürecek. 3.200 mAh ve 4.323 mAh büyüklüğünde piller taşıyacak telefonların hızlı şarj özellikleri muhtemel 25 watt olacak.

Fiyatlara gelince; iPhone 14 Pro’nun 1.099 $, Pro Max’in ise 1.199 $ başlangıç fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor.

Apple iPhone 14 Etkinliğini Kaydetmeye Başladı, İşte Muhtemel Fiyatlar

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.