Twitter Ağustos 8, 2022 14:50

Elon Musk Twitter’ı Tek Bir Şartla Satın Alabilir!

Elon Musk Twitter’ı Tek Bir Şartla Satın Alabilir!

Milyarder Elon Musk, Twitter’ı hala satın almak istiyor. Ancak Musk’ın bu konuda bir talebi var. Bu talep gerçekleşirse Twitter satılacak.

Dünyanın en zengin adamı olsanız da satın alamayacağınız bazı şeyler olabiliyor. Elon Musk için bu Twitter oldu. Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak isteyen Musk, bir kaç sorun ile karşılaşmıştı. Tesla CEO’suna göre sosyal medya, spam ve sahte hesapların toplam Twitter hesaplarının %5’inden daha fazlasını oluşturuyor. Bu yüzden Twitter’ı satın almaktan bir anda Musk vazgeçmişti.

Elon Musk, Twitter’ın reklamları gören günlük aktif kullanıcılarının en az %10’unun gerçek olmadığından emin. Daha da kötüsü, Musk karşı davasında Twitter’daki 229 milyon günlük aktif kullanıcının 65 milyonunun veya %28’inin hiç reklam görmediğini söyledi. Musk bunun için Botometer adlı özel bir araç kullandı.

Bugün ise Reuters Elon Musk’ın bu konu hakkında attığı tweetinden alıntı yaptı. Burada sosyal medya 100 üyeyi nasıl örneklediğini ortaya çıkarırsa ve onların gerçek Twitter kullanıcısı olduklarını doğrularsa, anlaşma tekrar devam edecek. Musk ayrıca şunları ekledi: “Ancak, SEC başvurularının maddi olarak yanlış olduğu ortaya çıkarsa, o zaman olmamalıdır.”

Mahkemeye gönderilen dosyada Elon Musk ve avukatları, Twitter’ın günlük olarak para kazanılan aktif kullanıcı sayısını ikiye katladığını söyledi. Böylece, her çeyrekte bu kategoriye giren 1.9 kişi olduğu ortaya çıktı. Şu sıralar Twitter ile davalık olan Musk’ın, sahte hesapların temizlenmesi durumunda Twitter’ı tekrardan satın alabileceği söyleniyor. Eğer Twitter ekibi platformu satmak istiyorsa sahte hesapları kapatması gerekiyor. Ayırca Musk’ın yönetimine geçtikten sonra Twitter’da bu tip sahte hesaplara yer verilmeyeceği de söyleniyor.

Davalık olan bu olayın yıl sonuna kadar anca çözümleneceği söyleniyor. Bakalım Musk çok istediği Twitter’ı yıl sonunda satın alacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.