Google Ağustos 7, 2022 14:55

Google Pixel Seramik Kaplaması ile Dikkat Çekecek

Google Pixel Seramik Kaplaması ile Dikkat Çekecek

Google’ın yeni planları belli oldu. İnternet ve teknoloji devi Google Pixel serisini seramik yapı ile oluşturacak gibi görünüyor.

Pixel serisi ile umduğunu bulamayan Google, geçtiğimiz yıllarda ürettiği Pixel 5 serisiyle orta segmente odaklanmıştı. Ancak kendi Tensor işlemcisini üreten firma Google Pixel 6 ve 6a serisi ile büyük bir sükse yakaladı. Görünüşe göre internet ve teknoloji devi önümüzdeki dönemlerde de üst segmente odaklanmaya devam edecek.

Sızıntıları ile ünlü Digital Chat Station, şirketin gelecekteki akıllı telefonlar için planlarını açıkladı. Bunlar iPhone’u da üreten Foxconn tarafından üretilecek. Cihazlardan biri esnek ekranlı katlanabilir Pixel Fold olabilir. Pixel 7 serisi ile yine plastik kasaya sahip olabilir.

İddiaya göre ikinci modelin, Google için bu tür ilk vaka olacak seramik bir kasa alacağı merak ediliyor. Daha önce Pixel akıllı telefonlar plastik, cam ve metal kullanıyordu. Katlanabilir telefonların şahı olarak gösterilen Oppo Find X5 Pro’nun seramik kasaya sahip olduğunu belirtelim.

Google’ın yeni canavarının, 50 ve 64 megapiksel modüllere sahip ana kamera, selfie kamerası için ortada bir çentik bulunan 2048 x 1080 piksel çözünürlüklü OLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Optik yakınlaştırma için bir teleskop ve ikinci nesil bir Tensor işlemcisinin Google tarafından da onaylandı.

Google Pixel 7 ve FOLD

Google Pixel 7 ve FOLD

Google’ın yeni canavarlarını ne zaman piyasaya sunacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen Ekim ayında hem Pixel 7 hem de Fold modelleri resmi olarak tanıtılıp satışa sunulacaktır. Ancak tahminlere göre Fold modeli 2000 doların üzerinde olacak ve stok bulmak zor olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.