Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 6, 2022 20:53

Xiaomi Book Pro 14 AMD Versiyonuyla Sevindirecek, Tarihi Belli

Xiaomi Book Pro 14 AMD Versiyonuyla Sevindirecek, Tarihi Belli

Teknoloji devinin yaklaşan dizüstü bilgisayarı Xiaomi Book Pro 14 AMD için yeni bilgiler geldi. İşte tüm detaylar karşınızda.

Xiaomi, 12S akıllı telefon serisini tanıttığı sırada Xiaomi Book Pro 2022 serisini de tanıtmıştı. Ancak bu tanıtılan dizüstü bilgisayar serisinde yalnızca Intel versiyonlu bilgisayarlar mevcuttu. Şimdi ise şirket, Book Pro serisinin yeni üyesi Xiaomi Book Pro 14 AMD Ryzen Edition modelini tanıtacak. Bu yeni model Intel’li versiyonlara alternatif olacak.

Xiaomi Book Pro 14 AMD Ryzen Edition, 8 Ağustos’ta Bizlerle

Xiaomi’nin yaklaşan dizüstü bilgisayarı Book Pro 14 AMD RE, 8 Ağustos’ta çıkışını yapacak. Aktarılan bilgilere göre dizüstü bilgisayar, AMD’nin Ryzen 6000H serisi işlemcisiyle gelecek. Buna ek olarak dizüstü bilgisayarın 14 inç büyüklüğünde ve 2.8K çözünürlüğünde. OLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Bu ekranın 90Hz yenileme hızıyla geleceği ve DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekleyeceği söyleniyor.

Xiaomi Book Pro 14 AMD

Tanıtım posterine baktığımızda Book Pro 14 AMD sürümünün, tasarım açısından bu dizüstü bilgisayarın Intel versiyonuyla tamamen aynı olduklarını görüyoruz. Havacılık seviyesi alüminyum alaşım malzemesi dizüstü bilgisayarı hafif ama güçlü yapacak. Bilgisayar yalnızca 1.5kg ağırlığında olacak.

Intel ve AMD sürümü arasındaki tek fark, AMD Ryzen sürümünün ek olarak Thunderbolt 4 arayüzüyle gelmesi olacak. Yeni Book Pro 14, 16GB LPDDR5 RAM ve 512GB PCIe 4.0 SSD ile desteklenecek. Dizüstü bilgisayarın 900$ fiyat etiketiyle 8 Ağustos’ta çıkış yapacağı aktarıldı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.