Sony Ağustos 6, 2022 13:54

Sony Telefonlar Ekranda Yeşil ve Mor Çizgi Sorunu Yaşıyor!

Sony Telefonlar Ekranda Yeşil ve Mor Çizgi Sorunu Yaşıyor!

Sony telefonlar için kötü haber geldi. Xperia 5 II Android 12 güncellemesinden sonra ekranda mor ve yeşil şerit sorunu yaşamaya başladı.

Sony, telefon pazarında ilginç ve çok üst segment Android telefonlarını pazara sunarak bir yükseliş yaşamaya başladı. Xperia 5 II modeli ile kendini toplayan Sony’den bugün kötü haber geldi. Sony telefonlar bugün ilginç bir şekilde ekran sorunu yaşıyor. Ekranda mor ve yeşil ve geçmeyen şeritlerin ortaya çıktığı raporlandı. Hatta bazı durumlarda çizgiler pembe ve bazen her iki rengin de şeritleri görülüyor.

Bu sorunu yaşayan ullanıcılar, Sony Xperia 5 II akıllı telefonlarının suya düşürülmediğini veya düşürülmediğini belirtiyor. Sorun, Xperia 5 II telefonlarını Android 12 işletim sistemine güncelledikten sonra ortaya çıktı. Sony herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Ancak önceki yılın Ekim ayında piyasaya sürülen Sony Xperia 5 II’nin çoğu zaten garanti dışı olduğundan, Sony bu ekranları ücretsiz olarak değiştirmeyecek.

Ekim 2020’de Android 10 ile piyasaya sürülen Sony Xperia 5 II akıllı telefonun geçen yıl Ocak ayında Android 11’e güncelleme aldığını ve bu yılın ilkbaharında bunun için kararlı bir Android 12 güncellemesi yayınlandığını belirtelim. Muhtemelen bu son güncelleme olacak. Son güncellemenin de ekranları patlatması oldukça talihesi olduğunu belirtelim. Sony bakalım müşterilerini madur etmemek için nasıl bir yol izleyecek?

Sony Telefonlar

Son olarak sorun yaşayan bu telefonun 2520 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6.1 inç ekran, Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti, 12 megapiksel ve 8 megapiksel kamera ve 18W hızlı şarjı destekleyen 4000 mAh pil ile geldiğini belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.