Akıllı Telefon Ağustos 6, 2022 12:52

ColorOS 13 Güncellemesi Dünyaya Açılıyor, Tarih Verildi

ColorOS 13 Güncellemesi Dünyaya Açılıyor, Tarih Verildi

Yeni bir rapora göre ColorOS 13 güncellemesi ağutos ayı içerisinde küresel çapta kullanıma sunulacak. Güncellemeyi ilk alacak modeller belli.

OPPO’nun Android 13 tabanlı yeni arayüz sürümü için Çin’de halka açık versiyonların dağıtımı sürüyor. Peki ColorOS 13 güncellemesi küresel çapta ne zaman kullanıma sunulacak. Yeni bir rapora göre ColorOS 13’ün yeni sürümü ağustos ayında piyasaya sürülecek. Yeni sürümün dağıtımına ise eylül ayında başlanacak.

ColorOS 13 Güncellemesi Reno 8’e Geliyor

91mobiles sitesinin elde ettiği verilece göre OPPO yeni ColorOS sürümünü bu ay içerisinde küresel çapta duyuracak. ColorOS 13’ün dağıtımı için çok beklenmeyecek. Yine sitenin aktardıklarına göre güncelleme ilk olarak Reno 8 serisi için kullanıma sunulacak.

Öte yandan OPPO, ColorOS 13 beta’yı OPPO Find X5, OPPO Find X5 Pro ve OPPO Find N modelleri için genel testlerini başlattı. Her model için 1000 kullanıcı bu testlere kabul edildi.

ColorOS 13, Android 13 sürümünü temel alacak. Yeni ColorOS sürümünde tasarım ve kullanılabilirlik açısından büyük olasılıkla birçok iyileştirme göreceğiz. Yeni işletim sistemi ayrıca bazı yeni özellikler taşıyacak. ColorOS 13 ile birlikte klasörler ve widget‘larda iyileştirmeler olacak. Kullanıcılar ana ekranda klasör boyutunu genişletebilecekler. ColorOS 12 ile birlikte yenilenen widget sisteminin ColorOS 13’te daha da geliştirilecek.

Henüz resmi bir açıklama yok, fakat OPPO’nun önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği bir etkinlikte ColorOS 13, OPPO Watch 3 ve bazı katlanabilir akıllı telefonları duyurması bekleyebiliriz.

OPPO A96 Türkiye’de Satışa Sunuldu, İşte Fiyatı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.