Akıllı Telefon Ağustos 5, 2022 18:38

Samsung Android 13 / One UI 5.0 Beta Programını Başlattı

Samsung Android 13 / One UI 5.0 Beta Programını Başlattı

Ve Samsung Android 13 beta programını başlattı. Beta programına ilk etapta Galaxy S22 serisi kullanıcıları dahil edildi.

Samsung Android 13 One UI 5.0 beta programını birkaç hafta gecikmeli de olsa başlattı. S90xBXXU2ZHV4 sürüm numarasını taşıyan güncelleme ilk etapta Galaxy S22 serisi için indirilebilir hale getirildi. Samsung her zaman olduğu gibi beta programını bazı ülkelerle sınırlı tutacak. Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra kullanıcıları ilk olarak Almanya’da Android 13 beta programına dahil oldular. Kullanıcılar bu sayede One UI 5.0 arayüzünü herkesten önce test edebilecek.

Samsung Android 13 Beta Programını Başlattı

Güncelleme ile birlikte uygulama izin açılır menüsü Android 13’teki ile aynı görünüme getirildi. One UI 5.0, arayüz genelinde Optik Karakter Tanıma ekler. Bu sayede Galeri uygulaması, fotoğraflardaki metinleri algılayabilecek. Samsung ayrıca One UI 5.0 ile birlikte animasyon hızını ve akıcılığını artırarak arayüzü deneyimini daha ileriye taşıyor.Yeni geçişler arayüzün daha az sorunsuz olmasını sağlayacak.

Öte yandan Samsung, beta programını kısa süre içerisinde daha fazla ülke ve daha fazla modelle buluşturacak. Beta programına önümüzdeki süreçte Galaxy S21 ve Galaxy S20 serisinin de dahil edilmesi bekleniyor. Samsung ayrıca program ilerledikçe yeni güncellemeye daha fazla özellik dahil edecektir.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Samsung’un kararlı güncellemeyi ekim ayı içerisinde yayınlaması bekleniyor. Google cephesinde yaşanacak gecikmeler programı sekteye uğratabilir.

Galaxy S20 FE Güncelleme Almayı Sürdürüyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.