Redmi Ağustos 5, 2022 16:51

Redmi K50 Ultra Xiaomi 12S Ultra’dan Daha İyi Olabilir

Redmi K50 Ultra Xiaomi 12S Ultra’dan Daha İyi Olabilir

Redmi’nin yeni canavarı Redmi K50 Ultra hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu telefon Xiaomi 12S Ultra’dan daha iyi olabilir.

Xiaomi’nin arama yapabilen kamerası Xiaomi 12S Ultra, bütün rekorları altüst etmeye devam ediyor. Ancak Xiaomi’ye kendi alt markası Redmi’den bir cevap gelecek gibi görünüyor. Xiaomi Group Çin Başkanı ve Redmi CEO’su Lu Weibong, Weibo’da Redmi K50 serisinin en üst modelinin bu ay piyasaya çıkacağını duyurdu. Redmi K50 Ultra olarak isimlendirilecek olan bu telefon Xiaomi 12s Ultra’ya remsen kafa atacak.

Digital Chat Station takma adı altında tanınmış bir kişi, popüler AnTuTu test uygulamasında 1.120.691 puan alan geçici olarak Redmi K50 Ultra’nın test sonuçlarını yayınladı. Asus ROG Phone 6’nın yaklaşık 1,11 milyon puan aldığını, Xiaomi 12S Ultra’nın ise 1,1 milyon puan aldığını eklemekte fayda var. Yani bu telefon dünyanın en hızlı telefonu olacak.

Redmi’nin yeni canavarının Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setine sahip olması bekleniyor. 2K çözünürlüğünde 120 HZ tazelemli OLED ekran ile gelecek olan bu telefonda 120W hızlı şarj desteği de yer alacak. Lu Weibing, bu canavar için “yeni telefonun kullanımı gerçekten kolay ve kararlı.” ifadelerini kullandı.

Redmi K50 Ultra

Önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan bu telefonun ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacağını belirtelim. Kamera tarafında Redmi’nin Leica’nın lenslerini kullanıp kullanmayacağı belli değil. Fiyat açısından bu telefonun diğer amiral gemisi modellerine göre nispeten uygun fiyatlı olması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.