iPhone Ağustos 5, 2022 11:18

iPhone 14 Pro Büyük Çentikler ile Gelecek

iPhone 14 Pro Büyük Çentikler ile Gelecek

Hap şeklinde çentik ile geleceği söylenen iPhone 14 Pro için kötü haber geldi. Çentikler beklendiği gibi küçük olmayacak. İşte detaylar.

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone serisi için geri sayım başladı. iPhone 14 serisinin özellikleri ve boyutları uzun zamandır internette yer alıyordu. Hatta bu modellerin üretime başlandığı da söyleniyordu. Aksesuar üreticileri de kılıfların, koruyucu filmlerin ve ekranların piyasaya sürülmesi için önceden verileri almıştı. Bugün ise iPhone 14 Pro hakkında üzücü bir gelişme yaşandı.

Çin’de tanınmış bir aksesuar üreticisi olan Laobang Technology, iPhone 14 Pro için ön kamera ve ek sensörler için çok büyük delikler gösteren koruyucu camın bir fotoğrafını yayınladı. İlk görüntülerde, ünlem işareti şeklindeki çentik çok daha küçüktü. Ancak bugün çentiğin boyutlarının daha büyük olacağına dair görseller yayınlandı. Kaynak, koruyucu camdaki deliklerin telefon ekranındaki karşılık gelen oyuklardan daha büyük olabileceğini kabul ediyor. Bu, camı hafif bir kayma ile yapıştırırken sorunları önleyecek.

2017’den ber çentik kullanan Apple, Android dünyasının bu konuda çok ama çok gerisinde yer alıyor. Hala çentikten vazgeçmeyen ve inatla MacBook modellerine bile çentik getiren Apple’ın bu politikası hala kullanıcıları tarafından eleştirilmiyor. Çentiğin olması kullanılabilir ekran boyutunun ciddi bir şekilde düşmesine neden oluyor. Muhtemelen Apple, ekran altı kamera teknolojileri istediği seviyeye gelene kadar çentik kullanmaya devam edecek.

iPhone 14 Pro

Bundan 2-3 yıl sonra tahminlere göre iPhone’larda çentik olmayacak. Ancak bu çentik meselesi ilk olarak Pro serisinde kaldırılacak. Ana modeller ile Pro serisinin arasını açan Apple, bunu önümüzdeki yıllarda da devam ettirecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.