Android Ağustos 5, 2022 9:51

Galaxy S23 Ultra’nın İki Önemli Özelliği Belli Oldu

Galaxy S23 Ultra’nın İki Önemli Özelliği Belli Oldu

Galaxy S23 Ultra sızıntıları erken başladı. Hatta telefonun iki önemli özelliği güvenilir bir kaynak tarafından sızdırıldı.

2023 yılında çıkış yapacak amiral gemisi telefonlara dair sızıntılar başladı. Samsung da yeni yılın ilk çeyreğinde Galaxy S23 serisini görücüye çıkaracak. Seride en çok Galaxy S23 Ultra modelinin neler sunacağı merak ediliyor. Samsung’a yakınlığıyla bilinen Ice Universe adlı kaynaktan Galaxy S23 Ultra’nın iki önemli özelliği açıklandı.

Galaxy S23 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2’den Güç Alacak

Bunlardan ilki telefonun taşıyacağı işlemci birimi. Galaxy S23 Ultra’da beklendiği gibi Snapdraogn 8 Gen 2 işlemci kullanılacak. Kasım ayında tanıtılacak bu işlemcisinin nasıl bir performans göstereceği ise ilk kez Xiaomi 13 serisinde görülecek. 4nm üretim sürecinde TSMC tarafından geliştirilen işlemcinin 1 x Cortex-X3, 2 x Cortex-A720, 2 x Cortex-A710, 3 x Cortex-A510 çekirdekler ve Adreno 740 GPU içermesi bekleniyor.

Galaxy S23 serisinde yer alacak herhangi bir Exynos işlemcisinden şu ana kadar söz edilmedi. Yakın zamanlı bir raporda Samsung’un tüm dünyada satılacak Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullanacağı iddia edildi.

Galaxy S23 Ultra

Gelelim telefonun sızdırılan bir diğer özelliğine. Galaxy S22 Ultra’da 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil kullanıldı. 45 watt hızlı şarj desteğine sahip olan bu pilin olduğu gibi Galaxy S23 Ultra’ya taşınması bekleniyor. Merak edilen Samsung’un S23 Ultra’da şarj gücünü hızlandırıp hızlandırmayacağı. Zira Samsung bu noktada Çinli rakiplerinin bir hayli gerisinde kaldı.

Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 200 megapiksel arka ana kamera olacak. Samsung diğer üçlü kamera birimini ise Galaxy S22 Ultra ile aynı tutacak. Ön tarafta ise otofokus destekli 40 megapiksel kamera tercih edilecek.

Galaxy Fold 4 / Flip 4 ve Watch 5 Serisinin Avrupa Fiyatları Sızdırıldı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.