Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 5, 2022 10:54

Asus ROG Phone 6 Pro AnTuTu’nun Kralı Oldu

Asus ROG Phone 6 Pro AnTuTu’nun Kralı Oldu

Asus’un yeni amiral gemisi telefonu Asus ROG Phone 6 Pro, AnuTu performans testinde liderliği eline almayı başarı. O en hızlısı.

Qualcomm, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini selefine göre ufak bir yükseltme olarak tanıtmıştı. Ancak bu yükseltme Asus ROG Phone 6 Pro modelini zirveye taşımaya yetti. Firmanın 18 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip amiral gemisi modeli AnTuTu performans testinde tam 1,1 milyonun üzerinde puan aldı. Bu modeli bir başka Asus’un telefonu olan Zenfone 9 takip etti

Antutu, bu sefer alt amiral gemileri için yeni bir sıralama ekledi. En üstte iki Dimensity 8100 destekli telefon yer alıyor. Bunlar OnePlus 10R ve Oppo Reno8 Pro 5G olarak zirveyi paylaşıyor. Bu listenin ardında birkaç Snapdragon 870 ile desteklenen telefon da yer alıyor. OnePlus 10R’nin içindeki 8100-Max sürümünün normal yonga setine göre küçük bir üstünlük kurmayı başarıyor.

Son olarak, orta sınıf segmentinde, ilk 10’da temsil edilen yalnızca üç farklı yonga seti görüyoruz. Her telefon için puan, en az 1.000 karşılaştırma testi çalıştıran cihazlar için tüm sonuçların ortalaması olarak hesaplanıyor.

Asus ROG Phone 6 Pro

Daha fazla Snapdragon 8+ Gen 1 destekli telefonun, Xiaomi 12S Ultra ve Red Magic 7S dahil olmak üzere kalifiye olmak için minimum koşu sayısına ulaşması nedeniyle, Ağustos ayında amiral gemisi alanındaki sınıflandırmaların farklı olması bekleniyor. Yani önümüzdeki ay bizleri bambaşka bir liste karşılayacak. Ancak oyun telefonunu kimin geçebileceği ise merak konusu.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.