Akıllı Telefon Ağustos 4, 2022 10:52

Xiaomi LCD Ekran Kullanımını Sonlandırıyor

Xiaomi LCD Ekran Kullanımını Sonlandırıyor

Xiaomi LCD ekran kullanımını sonlandırıyor. Bundan sonraki süreçte Redmi ve POCO markalarında LCD ekran kullanan telefon olmayacak.

Xiaomi markası altında tanıtılan telefonlarda LCD ekran zaten kullanılmıyor. Fakat Redmi ya da POCO markası taşıyan bazı telefonlarda LCD ekran kullanımı hala sürmekte Xiaomi cephesinden yapılan bir açıklamaya göre LCD ekranların kullanımı sonlandırılacak. Xiaomi Group PR yöneticisi Weibo hesabından yaptığı açıklamada Redmi Note 11T Pro’nun şirketin LCD ekranlı son telefonu olabileceğini açıkladı.

Uzun uzadıya bir LCD ve OLED ekran kıyaslaması yapmayacağız. Son yıllarda orta ve üst segment telefonlarda OLED panel kullanımı yaygınlaştı. Bunun nedeni OLED panellerin kullanıcı ihtiyaçlarına daha fazla yanıt vermesi. Bazı kullanıcılar tercihini hala LCD ekranlardan yana kullansa da, genel kanı OLED ekranların daha iyi olduğu yönünde.

Xiaomi LCD Ekran Kullanımını Note Serisinde Sonlandıracak

Redmi Note serisi, Note 10 ailesiyle birlikte OLED ekranla tanıştı. Note serisinin son üyesi olan Redmi Note 11T Pro’da LCD ekrana yer verildi. Hatta bu ekran DisplayMate A+ sertifikası alan ilk LCD ekran olarak kayıtlara geçti. DisplayMate, Redmi Note 11T Pro’daki ekranı şimdiye kadarki en iyi akıllı telefon LCD ekranı olarak tanımladı.

Redmi Note 11T Pro görünüşe bakılırsa LCD ekranlı bir telefon satın almak isteyenler için Redmi marka son telefon olacak. Bundan sonraki tüm Redmi telefonlarda OLED paneller göreceğiz. Xiaomi’nin POCO markası altında da LCD panel kullanımını gelecek dönemlerde sonlandırması muhtemel görünüyor.

MIUI 14 Güncellemesi: Yenilikler ve Güncelleme Alacak Modeller

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.