Akıllı Telefon Ağustos 4, 2022 17:48

Xiaomi Ağustos Güncellemesini Dağıtmaya Başladı

Xiaomi Ağustos Güncellemesini Dağıtmaya Başladı

Xiaomi ağustos ayı güvenlik odaklı son güncellemeyi dağıtmaya başladı. Güncelleme ilk olarak sürpriz bir model için yayınlandı.

Xiaomi Ağustos 2022 güvenlik düzeltme ekinin yer aldığı güncellemeyi dağıtmaya başladı. Xiaomi’nin son dönemde aylık güncellemeler konusunda Google’ın bile önünde yer aldığını görüyoruz. Fakat Çinli şirket hala Samsung’un gerisinde. Hatırlayalım, Samsung ağustos ayı güncellemesi geçtiğimiz hafta itibariyle yayınlamaya başladı.

Xiaomi Ağustos Güncellemesini Başlattı

Xiaomi en son ki aylık güncellemeyi sürpriz diyebileceğimiz bir model için başlattı. Güncel pek çok amiral gemisi telefonun aksine güncelleme ilk olarak şirketin eski telefonlarından Xiaomi Mi 10i için yayınlandı. Bu güncelleme Google’ın işletim sistemine dahil ettiği en son güvenlik düzeltmelerini içeriyor. Güncelleme ek olarak kararlı bir MIUI arayüzü getiriyor. Güncellemenin MIUI 13 tabanlı olduğunun belirtelim.

Xiaomi’nin bu güncellemeyi kısa süre içerisinde daha fazla modelle buluşturacağını belirtelim. Şirketler aylık güncellemeleri giriş, orta ve üst segment model fark etmeksizin karışık olarak yayınlamakta.

Xiaomi bir yandan aylık güncellemeler yayınlarken, diğer taraftan MIUI 14 çalışmalarına başlamış durumda. Yakın zamanlı raporlara bakılırsa yeni MIUI sürümü kasım ayında resmi olarak dağıtıma sunulacak. Android 13 tabanlı olarak geliştirilen yeni MIUI sürümünü ilk olarak Xiaomi 13 serisi telefonlarda göreceğiz. MIUI 14 sürümü her zaman olduğu gibi ilk etapta Çin’de dağıtıma sunulacak. Yeni sürümünün küresel kullanıcılarla buluşması 2023’ü bulabilir.

MIUI 14 Güncellemesi: Yenilikler ve Güncelleme Alacak Modeller

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.