Akıllı Telefon Ağustos 4, 2022 9:48

Samsung Katlanabilir Telefonların İsimlerini Değiştiriyor

Samsung Katlanabilir Telefonların İsimlerini Değiştiriyor

Ortaya çıkan yeni görüntülere bakılırsa Samsung katlanabilir telefonlardaki “Z” harfini çıkarıyor. Yeni isimlendirmeye göz atalım.

Samsung katlanabilir akıllı telefon pazarının lideri konumunda. 10 Ağustos tarihi itibariyle yeni nesil modellerin tanıtımı gerçekleşecek. Telefonlara dair neredeyse tüm gelişmeleri sizlere aktardık. Son olarak isimlendirme tarafında bir değişikliğin yapılacağı aktarılıyor.

Samsung Katlanabilir Telefonlarda “Z” Olmayacak

Smasung’un en son katlanabilir akıllı telefonlarında muhtemelen “Z” harfi olmayacak. Katlanabilir telefonlar Galaxy Fold 4 ve Galaxy Flip 4 şeklinde isimlendirilecek. Eğer bu gelişme doğruysa olumlu bir değişiklik olacak. Zira “Z” harfinin orada durması isimlendirmeyi gereksiz yere uzatmaktaydı. Bir kaynağın ortaya çıkardığı bilgilere bakılırsa Samsung önceki nesil modelleri bazı ülkelerde Galaxy Fold 3 ve Galaxy Flip 3 ismiyle satmaya başladı. Aynı kaynak ayrıca Rus ordusunun “Z” harfini kullanması nedeniyle Samsung’un bunu isimlendirmeden çıkardığını iddia ediyor. “Z” harfi Rusya’nın Ukrayna’ya karşı sürdürdüğü savaşta bir sembol haline geldi. Ukrayna’nın işgaline katılan birçok Rus askeri aracının üzerinde hala “Z” sembolü yer alıyor.

Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları 10 Ağustos tarihinde tanıtılacak. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonlar tanıtıldıktan hemen sonra ön sipariş almaya başlayacak. Samsung telefonları satın alan kullanıcılara ilk etapta Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklık, bir kılıf ve 1 yıllık uzatılmış garanti hediye edecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.