Redmi Ağustos 4, 2022 14:55

Redmi LCD’yi Terk Ediyor! OLED Yükselişe Geçiyor!

Redmi LCD’yi Terk Ediyor! OLED Yükselişe Geçiyor!

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, LCD paneli terk edeceğini artık telefonlarında OLED panel kullanacağını açıkladı. Fiyatlar artabilir.

Android telefon sektöründe LCD paneli son zamanlarda neredeye sadece giriş segmentindeki telefonlarda görmeye başlamıştı. Orta ve üst segment telefonlarda OLED panel olmazsa olmazlar arasında yer alıyordu. Ancak Çinli firma geçtiğimiz aylarda tanıtılan Redmi Note 11T Pro’da LCD ekran kullanılarak herkesi şaşkına çevirmişti. Fiyatı uygun tutup pazarı domine etmek isteyen firma bu telefonun son LCD panelli telefon olacağını açıkladı.

Xiaomi Group PR yöneticisi bugün Note 11T Pro’nun şirketin LCD ekranlı son telefonu olabileceğini açıkladı. Şu anda, OLED ekranlar orta ve üst düzey modellerde giderek popüler hale geliyor. Redmi’nin Note serisi de OLED ekranlara kavuşmaya başladı. Birçok endüstri kaynağı, bazı kullanıcılar LCD ekranları tercih etmeye devam etse de, OLED ekranların üstün olduğunu düşünüyor.

Ancak yine de Note 11T Pro’da firma, özel olarak özelleştirilmiş bir LCD ekran kullandı. Bu telefon DisplayMate A+ sertifikasını alan ilk LCD ekran olarak tarihe geçti. Hatta bu telefon şimdiye kadarki en iyi telefon LCD ekranı olarak adlandırıldı.

Redmi Note 11T Pro+

Xiaomi yöneticisinin gönderisinin altındaki yorumlarda birçok takipçi, şirketten LCD ekranlı en az bir model daha piyasaya sürmesini istedi. Muhtemelen takipçiler OLED panele geçilince fiyatların yükselmesinden korkuyor. Ancak OLED paneller artık oturdu ve maliyeti eskisi gibi pahalı değil. Bu süreçte firmalar uygun fiyatlı OLED ekranlı telefon üretebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.