OnePlus Ağustos 4, 2022 8:21

OxygenOS 13 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri!

OxygenOS 13 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri!

OnePlus’ın yeni arayüzü OxygenOS 13, OnePlus 10T ile birlikte tanıtıldı. Peki yeni arayüz bize neler sunuyor? İşte detaylar.

OPPO’nun bünyesindeki dev isim, OnePlus 10T telefonun yanı sıra  OxygenOS 13 güncellemesini de tanıttı. Beta aşamasında olan bu arayüz sunduğu yeni deneyimler ile dikkatleri üzerine çekiyor. OnePlus, OxygenOS 13’ün daha hızlı, daha pürüzsüz deneyimini ve daha kararlı performansını, su akışından ilham alan tamamen yeni Aquamorphic tasarımıyla birleştirdiğini belirtiyor.

Yeni arayüz güncellemesi dijital yaşamınızı yükseltmek amacıyla OxygenOS 13, çekirdeğine yerleştirilmiş daha fazla kolaylık, güvenilirlik ve güvenlik ile birleştiriliyor. Bu güncelleme ile OnePlus telefonları rahat bir nefes alacak gibi görünüyor.

OxygenOS’un yeni versiyonu, sakinleştirici, doğal ve çok yönlü “aqua” olan suyun amorf özelliklerinden esinleniliyor. Minimalist ikonlarında görülen yüksek teknoloji tasarım anlayışını “morfik” ifade ediyor. Animasyonlar ve çeşitli formlar ve dokular da sistem arayüzüne ekleniyor.

OxygenOS 13 özellikleri

Kasıtlı Uyarlama: OxygenOS 13, daha rahat bir izleme deneyimi için tasarımı boyunca yumuşak ve yuvarlak kenarlara sahip olacak. OxygenOS 13’ün tasarımındaki her ayrıntı amaca uygun olarak yaratılmış. Bu arayüz her bir öğeyi ihtiyaçlarınıza göre hem kullanışlı hem de çekici hale getirecek.

Sakin Canlılık: OxygenOS 13’te form ve işlev bir arada bulunacak. Çünkü her ihtiyacı önceden tahmin ederek ve widget’ları tek bir uzun basışla daha erişilebilir hale getirecek.

Akıllı Tasarım: OxygenOS 13’ün tasarımının renkleri, cihazınızı kullandığınız günün saatine uyacak şekilde akıllı bir şekilde geçiş yapacak.; Bu, işletim sisteminin sabahları daha parlak olacağı ve gün batımından sonra daha koyu, daha sakin bir estetik alacağı anlamına geliyor.

AI System Booster: OxygenOS 13, sorunsuz ve istikrarlı performansını daha da ileri götüren AI System Booster’ın gücünden yararlanacak. AI System Booster, gelişmiş, akıllı bellek yönetim sistemleriyle aynı anda daha fazla uygulamayı askıya almanıza olanak tanıyacak. Böylece daha hızlı, daha sorunsuz ve kesintisiz bir deneyim için birinden diğerine hızla atlayabilirsiniz.

Her Zaman Açık Ekran (AOD): OxygenOS 13’ün müzikten, yiyecek teslimatından veya Canvas veya Bitmoji’de şaheserler yaratmadan başlayarak daha fazla kişiselleştirme düzeyine sahip daha geniş bir AOD seçimi yer alacak.

OxygenOS 13, kullanıcı deneyimini, özelleştirmeyi ve bağlantıyı optimize edecek. Önemli yükseltmeler arasında Akıllı Başlatıcı ve Kenar Çubuğu Araç Kutusu adı verilen özelliklerle geliştirilmiş kullanım kolaylığı, HyperBoost ile seviyeli oyun oynama, Uzamsal Ses, Dolby Atmos, Hızlı Eşleştirme ve Ses Anahtarı ile yükseltilmiş ses ve Nearby Share ve App Streaming ile paylaşım seçenekleri yer alıyor.

Akıllı Başlatıcı: Bu, klasörleri ve içeriklerini ana ekranınızda büyüterek klasörlerdeki uygulamalara daha hızlı erişmenizi sağlar. Bir klasör içindeki uygulamalara dokunulabilir ve daha hızlı ve daha sorunsuz bir deneyim için klasörün kendisini açmaya gerek kalmadan açılabilir. Ayrıca, ana ekranınızdan işlevselliklerinden yararlanmak için favori uygulamalarınız için hızlı ve kolay bir şekilde widget eklemenize olanak tanır.

Kenar Çubuğu Araç Kutusu: Cihazınızdaki her şeyi tek elle yapmanızı kolaylaştırır, tüm uygulamalara kolay erişim sağlar ve içinde hangi uygulamaların yer alacağını özelleştirmenizi sağlar.

HyperBoost Oyun Motoru: Desteklenen oyunları oynarken daha akıcı ve daha kararlı bir oyun deneyimi sunmak için tasarlanmış bir dizi özelliği destekler. Bu, kare hızı dalgalanmasını azaltır ve cihazın dokunma tepki hızını iyileştirir.

Uzamsal Ses ve Dolby Atmos: OxygenOS 13, en iyi deneyim için farklı uygulamalarda sesin yönünü ayarlayan Uzamsal Sesi destekler. Ayrıca Dolby Atmos, daha geniş bir ses alanı ve daha doğru uzamsal ses algısı sunan OxygenOS 13 tarafından destekleniyor.

Hızlı Eşleştirme: Bu, cihazınızı desteklenen kablosuz kulaklıklar ve kulaklıklar, akıllı TV’ler ve daha fazlasıyla birkaç saniye içinde sorunsuz bir şekilde bağlamanıza olanak tanır, böylece menülerde daha az, içeriğin keyfini çıkarırken daha fazla zaman harcarsınız.

Ses Anahtarı: Bu, bir ses cihazından diğerine veya tam tersine kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Kulaklıktan kulaklığa geçiş yaptığınızda herhangi bir aksama olmaz, yumuşak bir ses geçişi yaratır.

Yakındaki Paylaşım ve Uygulama Akışı: Yalnızca bir Google hesabında oturum açarak, Yakındaki Paylaşım özelliği, sorunsuz içerik paylaşımı için Android ve Windows cihazlardan daha kolay ve hızlı bir şekilde içerik aktarmanıza olanak tanır. Ayrıca, App Streaming adlı bir akıllı telefonlar, daha iyi paylaşılabilirlik için ekranlarının içeriğini yakındaki diğer ChromeOS cihazlarına aktarabilir.

OxygenOS 13, daha fazla güvenlik için riskli uygulamaları ve indirmeleri otomatik olarak uyaracak. Ayrıca, halka açık bir Wi-Fi ağına bağlanırken bile konumunuzu güvende tutacak. OnePlus, Android’in altında yatan yeteneklerin, uygulama bildirimlerini kontrol ederek ve içeriği tercihinize göre filtreleyerek güvenliği daha da güçlendirdiğini söyledi.

Güncellemeyi alacak modeller

Yakında: OnePlus 10 Pro

Bu yılın ilerleyen günlerinde: OnePlus 10T

Önümüzdeki yıl; OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 9, OnePlus 9 Pro, OnePlus 9R, OnePlus 9RT, OnePlus 10 Pro, OnePlus 10R, OnePlus 10T OnePlus Nord 2, OnePlus Nord 2T, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord CE 2 ve OnePlus Nord CE 2 Lite.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.