Akıllı Telefon Ağustos 4, 2022 8:50

iPhone 14 Serisi Daha Hızlı Şarj Olacak

iPhone 14 Serisi Daha Hızlı Şarj Olacak

Son gelişmelere bakılırsa iPhone 14 serisi daha hızlı olan 30 watt şarj desteğine sahip olacak. Ayrıca MagSafe mıknatıslar da daha güçlü olacak.

Aradan neredeyse on bir ay geçti ve biz hala iPhone 13 serisinin başarılı satışlarını konuşuyoruz. Oysa eylül ayı yaklaşıyor ve iPhone 14 serisi tanıtılmak üzere. 13 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen iPhone 14 modellerine ilişkin yeni bir gelişmeyle karşınızdayız. Kaynaklar ya da sızıntılar genellikle serideki Pro ve Pro Max modellerine ait bilgiler aktarıyor. 48 megapiksel arka kamera, ekran sürekli açık işlevi ve yeni A16 Bionic işlemciler sadece iPhone 14 Pro ailesine özel olacak. Neyse ki iPhone 14 ve iPhone 14 Max cephesinde de kayda değer bir yükseltme gerçekleşecek.

iPhone 14 Serisi 30 Watt Hızlı Şarj Desteği Sunacak

Yeni bir rapora göre iPhone 14 serisinin tamamı 30 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak. iPhone 13 serisinde bu desteğin 20 watt olduğunu hatırlatalım. Evet bu değer hala Android amiral gemisi telefonların çok uzağında. Android ekosisteminde 200 watt hızlı şarj desteği sunan telefonlar çıkış yapmaya başladı. 30 watt ile birlikte neyse ki Apple giriş seviyesi Android cihazları yakalamış olacak.

Konu şarjdan açılmışken Apple’ın yanında Samsung ve Google’ın hızlı şarj desteğine bu kadar ilgisiz kalmalarını anlayabilmiş değiliz. Samsung, Galaxy S22 Ultra ve S22 Plus modellerinde 45 watt’a geçiş yapsa da şarj dolum süreleri hala 25 watt ile aynı.

Aynı kaynak ayrıca iPhone 14 ailesinin daha güçlü MagSafe mıknatısları destekleyeceğini aktarıyor. Öte yandan iPhone 14 ve iPhone 14 Max yeşil, mor, mavi, siyah, beyaz ve kırmızı renklerde çıkış yapacak. Renklerin tonları önceki modellere göre farklılık gösterebilir.

iPhone 14 İşlemcisi Nasıl Olacak? İşte Son Detaylar!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.