Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 4, 2022 20:50

Galaxy S23 Ultra Batarya Konusunda Oh Dedirtecek

Galaxy S23 Ultra Batarya Konusunda Oh Dedirtecek

Samsung’un yeni amiral gemisi canavarı Galaxy S23 Ultra için sevilen haberler gelmeye başladı. Telefon batarya konusunda oh dedirtecek.

Samsung bir aksilik olmazsa Ocak ayında karşımıza yeni canavarları ile çıkacak. Note serisinin yerini alan Ultra serisi için bugün müjdeli haber geldi. Sızıntıları ile ünlü Ice Universe; Galaxy S23 Ultra modelinde tam 5.000 mAh kapasiteli bataryanın olacağını açıkladı. Henüz hızlı şarjının watt’ı bilinmeyen bu telefon muhtemelen 45W bandını aşamayacak.

5.000 mAh kapasiteli bataryaya ek olarak Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin düşük güç tüketimi yapacağı söyleniyor. Bu sayede daha fazla batarya ömrü kullanıcılara sunulmuş olacak. Ancak ekran konusunda Samsung’un ne yapacağını kestirmek güç. Eğer çok fazla enerji harcayan bir ekran kullanılırsa Snapdragon 8 Gen 2’nin pek bir avantajı kalmaz.

Sızıntıları ile dünyaya nam salmış olan Ice Universe ayrıca yakın zamanda Galaxy S23 Ultra’nın Samsung’un henüz tanıtmadığı yeni bir 200MP ISOCELL HP2 sensörü alacağını söylüyor. Kamera konusunda da oldukça iddialı olacak olan bu modelin 1.400 Euro bandına gelmesi bekleniyor. Çünkü tahminler Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 14 serisinin 100 dolar daha pahalı olacağı yönünde.

Galaxy S23 Ultra

Muhtemelen Samsung bu fiyat politikası ile 1 ay alay eder sonrasında ise her zaman yaptığı gibi Apple’ın yolundan gidip fiyatları artırır. Bakalım Güney Koreli firma fiyat konusunda rekabetçi olabilmek adına önümüzdeki yıl fiyatları bir nebze uygun tutabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.