Akıllı Telefon Ağustos 3, 2022 10:24

Samsung Android 13 Planlarını Değiştirmek Zorunda Kalabilir

Samsung Android 13 Planlarını Değiştirmek Zorunda Kalabilir

Samsung Android 13 güncellemesini tahmin edildiği gibi erken yayınlayamayabilir. Buna gerekçe olarak Gooogle’ın Android 13’ü geciktirmesi gösteriliyor.

Samsung, Android 12 güncellemesinin dağıtımını büyük ölçüde tamamladı. Pek çok Samsung hayranı şimdi gözünü Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesine dikmiş durumda. Samsung’un yeni Android sürümü için beta programını temmuz ayında başlatması bekleniyordu, fakat bu olmadı. SamMobile sitesine göre Google’ın Android 13 planları Samsung’u etkiliyor. Şimdi detaylara göz atalım.

Samsung Android 13 Güncellemesini Geciktirebilir

Önceki sürümlerle karşılaştırıldığında Google, Android 13’ün ilk geliştirici önizlemesini bu yılın çok başlarında yayınladı. Bu durum Android 13’ün son kullanıcıya yönelik Android 12’den daha erken yayınlanacağı beklentisini oluşturdu. Pek çok kişiye göre Google ağustos ayında Android 13’ü resmi olarak başlatacaktı.

Samsung One UI 5.0

Fakat bu durum şu an için pek mümkün görünmüyor. Google, bu ay için Android 13 Güvenlik Bülteni’ni yayınladı . Sürüm notları, Android 13’ün Eylül 2022 güvenlik düzeltme ekiyle piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Eylül ayında yayınlanacak resmi Android 13 haliyle diğer üreticilerin de planlarında değişikliğe neden olmakta.

One UI 5.0’ın Google kaynaklı gecikmeli olarak çıkış yapacağı daha önce bazı haberlere konu olmadı değil. Samsung’un One UI 5.0 beta programını ne zaman başlatacağı henüz belli değil. Fakat bunun yakında başlayacağına dair emareler mevcut. İlk etapta Galaxy S22 serisinde göreceğimiz yeni Android sürümü bu gidişli en erken kasım ayında resmi olarak yayınlanacak. Yıl bitmeden Samsung’un Galaxy S22 serisi, Galaxy S21 serisi ve Galaxy Z Fold 4/ Z Fold 3, Z Flip 4 ve Z Flip 3 için Android 13 güncellemesini yayınlaması beklenebilir.

Samsung Galaxy Watch 5 İçin Sevindiren Şarj Detayı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.