Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 2, 2022 13:53

Xiaomi Mijia Glasses Camera Tanıtıldı! Geleceğin Teknolojisi Karşınızda

Xiaomi Mijia Glasses Camera Tanıtıldı! Geleceğin Teknolojisi Karşınızda

Teknoloji devi Xiaomi, Mijia Glasses Camera akıllı gözlüğünü tanıttı. Akıllı gözlük inanılmaz özellikler sunuyor. İşte detaylar.

Artırılmış gerçeklik(AR) sektöründe rekabet kızışmaya başladı. Google, Apple ve Facebook gibi devlerin bu sektöre giriş yapmasıyla yeni hamle Xiaomi’den geldi. Sektöre oldukça iddialı bir akıllı gözlük  tanıtan şirket, Xiaomi Mijia Glasses Camera modeliyle karşımıza çıktı. Gelin bu akıllı gözlük tüm özelliklerine göz atalım.

Xiaomi Mijia Glasses Camera Neler Sunuyor?

Teknoloji devinin yeni akıllı gözlüğü oldukça modern bir görünüme sahip. Gelişmiş teknolojiyle donatılan gözlük, birçok özelliği kullanıcılarına sunuyor. Toplamda 100 gram ağırlığa sahip olan akıllı gözlük, gücünü Snapdragon 8 yonga setinden alıyor. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama gözlüğe eşlik ediyor.

Son teknoloji yonga setiyle beslenen bu akıllı gözlük, optik kısımda oldukça başarılı. Akıllı gözlüğün optik sisteminde 50 Megapiksel Quad Bayer birincil kamera ve 8 Megapiksel periskop kamera yer alıyor. Bu periskop kamera, 5x optik zoom ve 15x dijital zoom sunuyor. Bu periskop kameraya OIS özelliği de eklendi.

Gözlüğün ekranında ise 1.800 nit ve 3.000 nit parlaklık arasında çalışan 3281 PPI’lık Sony OLED paneller mevcut. Akıllı gözlük 10W kablosuz şarj destekleyen 1.020 mAh kapasiteli pil ile çalışıyor. Xiaomi ses asistan desteği sunan akıllı gözlük, bu pil ile 100 dakikaya kadar video kaydı yapabiliyor.

Ürün toplamda 370$ fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. Ancak ürünün ülkemize gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.