Mobil Ağustos 2, 2022 9:23

Xiaomi 12T için Vakit Geliyor! İşte Yeni Detayları

Xiaomi 12T için Vakit Geliyor! İşte Yeni Detayları

Teknoloji devinin dört gözle beklenen akıllı telefonu Xiaomi 12T için nefesler tutuldu. Telefon yeni detaylarıyla gündemi salladı.

Ülkemizin en sevilen markaları arasında yer alan Xiaomi, oldukça popüler olan T serisi akıllı telefonlarının en yenisi Xiaomi 12T ile karşımıza çıktı. Yaklaşan akıllı telefonun kilit özellikleri internete sızdırıldı. Gelin yaklaşan akıllı telefonun tüm detaylarını inceleyelim.

Xiaomi 12T Neler Sunacak?

Xiaomi’nin yaklaşan üst düzey akıllı telefonu, ön kısmında etkileyici bir donanımla bizleri karşılayacak. Bildirilenlere göre ekranı, 2712 x 1220 piksel çözünürlüğünde OLED panelden oluşacak. Ancak akıllı telefonun ekran boyutu tam olarak bilinmiyor. Buna ek olarak akıllı telefon, güvenlik için ön kısmında ekran altı parmak izi okuyucu taşıyacak.

Güç kısmında ise MediaTek’in son üst düzey yonga setlerinden olan Dimensity 8100 Ultra yer alacak. 5nm üretim sürecinden geçen bu yonga setine 8GB LPDDR5 RAM ve 128GB/256GB UFS 3.1 dahili depolama seçenekleri eşlik edecek.

Optik konusunda eskiye göre gelişmeler getirecek olan akıllı telefonun Samsung’un ISOCELL HM6 108 Megapiksel birincil sensör taşıması bekleniyor. 8 Megapiksel S5K4H7 ultra geniş açılı lens ve 2 Megapiksel makro lens optik kurulumu tamamlyacak. Önde ise 20 Megapiksel Sony IMX596 selfie sensörü yer alacak.

Pil kısmında ise akıllı telefon 67W veya 120W hızlı şarj destekleyen büyük bir pil ile eşleştirilecek. Çok yakında tanıtılacak olan akıllı telefonun yeni gelişmeleri için bizleri takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.