Akıllı Telefon Ağustos 2, 2022 8:52

Nothing Phone (1) Çizme, Yakma ve Bükme Testinde!

Nothing Phone (1) Çizme, Yakma ve Bükme Testinde!

Son günlerin popüler telefonlarından Nothing Phone (1) bu defa dayanılılık testinde. Youtuber JerryRigEverything bakalım telefona neler yapıyor?

Nothing Phone (1) temmuz ayında satışa sunuldu. Sıra dışı bir görünüme sahip olan telefonun çıkış yapmasının ardından ilk incelemeler gelmeye başladı. Bunun neticesinde Nothing Phone hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olduk. Telefona dair yine önemli bilgilerin yer aldığı bir video daha yayınladı.

Popüler pek çok ürünü uygulamadığı sıra dışı testlerle bilinen JerryRigEverything adlı YouTube kanalının son üyesi Nothing Phone 1 oldu. Çizme, yakma ve bükme gibi testlerden geçirilen Nothing Phone bakalım ne kadar dayanıklı.

Nothing Phone (1) Dayanıklılık Testinde

Telefonun öncelikle düşme ve çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğuna bakıyoruz. Test her zaman olduğu gibi ekran çizilmesiyle başladı. Daha önceki birçok telefonda olduğu gibi altıncı seviyede çizikler oluşmaya başlarken, yedinci seviyede oluklar derinleşiyor. Buna göre cihazın arkası ve ekranı araba anahtarı gibi nesneler tarafından çizilmez. Ancak Gorilla Glass 5 korumaya sahip telefonun ekranı keskin nesnelere karşı tamamen bir koruma sağlayamıyor. Ayrıca size önerimiz telefonu bozuk para ya da anahtar taşıdığınız cebe sokmayın olacaktır. Bunun sonucunda tüm telefonların ekranında ciddi kılcal çizikler oluşuyor.

Ekran ver arka kısım için uygulanan çizme testlerinin ardından sıra telefonun tamamen alüminyumdan yapılan kasasının bıçakla sıyrılmasına geldi. Youtuber ayrıca ekranı 40 saniye boyunca çakmakla yakıyor. Diğer tüm AMOLED ekranlarda olduğu gibi ekran kısa süre içerisinde eski haline dönüyor.

Son testte her zaman olduğu gibi telefon bükülüyor. Arkasında basın verilip bükülmeye çalışıldığında telefon iyi bir direnç gösteriyor. Basın önden verilip büküldüğünde ise telefon çatlama sesiyle biraz esnedi. Ayrıca anten bandı etrafında ayrılmalar görülüyor. Basınç ortadan kalktığında hafif esneklik sonrası telefon yine normale dönüyor. Alt bölümde videoya göz atalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.