Akıllı Telefon Ağustos 2, 2022 18:50

Huawei Nova Y70 Türkiye’de İlk Güncellemesini Aldı

Huawei Nova Y70 Türkiye’de İlk Güncellemesini Aldı

Kısa süre önce ülkemizde satış listesine konan Huawei Nova Y70 ilk güncellemesini almaya başladı. Yeni güncelleme bakalım neler getiriyor.

Huawei Nova Y70 satışa sunulduktan kısa bir süre sonra ülkemizde ilk güncellemesini almaya başladı. Kamera odaklı güncelleme 12.0.0.144 (C432E4R3P1) sürüm numarasını taşırken, 641 MB büyüklüğünde. Huaweiailesi.com sitesinde yer alan habere göre EMUI tabanlı güncelleme her zaman olduğu gibi OTA (şebeke) üzerinden indiriliyor ve kademeli olarak yayılmakta. Dilerseniz güncellemeyi Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz. Güncelleme kapsamında şu gelişmeler yer alıyor:

Kamera:

  • Bazı senaryolar için optimize edilmiş Kamera performansı

Sistem:

  • Sistemin kararlılığını iyileştirir
  • Daha iyi sistem güvenliği için Mayıs 2022 güvenlik yamasını içerir

Huawei Nova Y70 Fiyatı ve Özellikleri

Telefonun 4GB RAM + 128GB depolama versiyonu kısa süre önce ülkemizde 4.999 TL’den satışa sunuldu. Başlıca özelliklerden söz etmek gerekirse, Nova Y70’te 6.75 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde LCD ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 680 işlemcisinden alan telefonda 48 megapiksel üçlü kamera bulunuyor. Arka bölüme konumlandırılan diğer kameralar 5 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel derinlik şeklinde. Ön kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde.

Nova Y70’in içerisinde 6.000 mAh büyüklüğünde bir pil yer alıyor. Kutu içerisinde 22.5 watt hızlı şarj destekli bir adaptör çıkıyor. Yazılım biriminde EMUI 12 yazan telefonda ayrıca yana monte parmak izi tarayıcısını görüyoruz.

Huawei Mate 50 Pro Ete Kemiğe Bürünmeye Başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.