Galaxy S23 Ultra, Gizemli Bir 200MP ISOCELL Sensör Kullanabilir

Galaxy S23 Ultra modelinde yer alacak kameralar hakkında bilgiler gelmeye devam ediyiro. Yeni bir iddiaya göre telefonda gizemli bir kamera kullanılacak.

2022’nin sonu gelirken mobil kamera tarafında yeniden megapiksel yarışının başlayacağına dair işaretler gelmeye başladı. Motorola, 200 megapiksel kameralı ilk telefonu onayladı ve kısa süre içerisinde duyuracak. Yine Xiaomi’nin de aynı sensörü taşıyan 200 megapiksel kameralı bir telefon hazırladığını biliyoruz. 200 megapiksel en çok da Galaxy S23 Ultra modeliyle konuşulacağa benziyor. Mobil dünyasının ünlü sızıntı kaynakları S23 Ultra’da yer alacak kamera birimi hakkında bilgi aktarmayı sürdürüyor.

Galaxy S23 Ultra Yepyeni Bir Sensöre Sahip Olabilir

Samsung’un halihazırda 200 megapiksel çözünürlüğünde ISOCELL HP1 veya ISOCELL HP3 adlı sensörleri mevcut. Ice Universe adlı Samsung’a yakın kaynağın aktardıklarına göre Galaxy S23 Ultra’da bu iki sensör de yer almayacak. Samsung bunun yerine henüz tanıtmadığı ISOCELL HP2’yi telefonda kullanacak. ISOCELL HP1 ve HP3 sırasıyla 0,64μm ve 0,56μm piksel boyutuna sahipken bu oran ISOCELL HP2’de 0,60μm olarak ikisinin ortasında karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Sonuç olarak Samsung’un bir sonraki premium cihazında 200 megapiksel kamera kullanılacağı neredeyse kesinleşti. Böylece Galaxy S serisinin Ultra modelinde üç yıldır aralıksız kullanılan 108 megapiksel sensöre veda edilecek.

Samsung’un Galaxy S22 Ultra’daki diğer üç kamerayı Galaxy S23 Ultra’ya taşıması bekleniyor. Galaxy S23 Ultra’daki diğer üç kameranın 10 megapiksel telefoto, 10 megapiksel periskop ve 12 megapiksel ultra geniş açılı olması muhtemel görünüyor.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’e Eşlik Edecek Hediyeler Belli Oldu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu