Akıllı Telefon Ağustos 1, 2022 14:53

Xiaomi MIUI 13.1 Güncellemesini Yayınladı! İşte Yenilikler

Xiaomi MIUI 13.1 Güncellemesini Yayınladı! İşte Yenilikler

Xiaomi cephesinden sürpriz bir şekilde MIUI 13.1 güncellemesi geldi. Android 13 tabanlı güncelleme bakalım neler sunuyor.

Xiaomi MIUI 13.1 güncellemesini ülkesi Çin’de Xiaomi 12 serisi için yayınladı. MIUI 13.5 ve MIUI 14 derken Xiaomi’nin yayınladığı bu güncelleme sürpriz oldu doğrusu. Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre Yeni güncellemede MIUI arayüzüne ilişkin önemli bir değişiklik yok. MIUI 13.1 ayrıca Android 13 sürümünü temel alıyor.

Xiaomi MIUI 13.1 Özellikleri

MIUI 13.1’in en büyük özelliği, yeni Android sürümünü temel almasıdır. Google cihazları henüz kararlı Android 13 güncellemesini almazken, Xiaomi 12 serisi Çin’de Android 13 tabanlı MIUI13.1 güncellemesini almaya başladı. Güncellemenin şu an itibariyle beta kapsamında olduğunun altını çizelim.

Kaynak elinde yeni güncelleme hakkında yeterli bilgi olmadığını ve mevcut bir Xiaomi 12 telefona sahip olmadıkları için güncellemenin içeriğinin ne olduğunu net olarak aktaramıyor. Ancak görünen o ki Android 13’ün popüler özellikleri bu güncellemeye dahil edildi.

Siteye göre Android 13 tabanlı MIUI 13.1 güncellemesi sadece üst seviye telefonlar için yayınlanabilir. MIUI 14’ün çok da uzağımızda olduğu şu süreçte  Xiaomi’nin MIUI 13.1 güncellemesi her seviyede telefon için yayınlaması pek mümkün görünmüyor. Hem zaten güncelleme Android 13 tabanlı olduğu için sadece beta kapsamına dahil edilen Xiaomi, Redmi ve POCO modeller için sunulması ihtimal dahilinde.

Xiaomi 12S Ultra 1 inç Sensöre Sahip Değil Mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.