Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 1, 2022 15:53

Spotify Fiyatı Zamlanıyor! İşte Yeni Fiyatlar!

Spotify Fiyatı Zamlanıyor! İşte Yeni Fiyatlar!

Ülkemizde faaliyet gösteren teknoloji firmaları yükselen kurlara dayanamadı. Spotify fiyatı önümüzdeki aydan itibaren zamlanacak.

Türkiye’de kurların artmasının ardından teknoloji firmaları zam yapmaya başladı. Spotify fiyatı da bu süreçte artacak. Bugün Spotify’ın üyelerine gönderilen mailde aile üyeliğinin fiyatının 29.99 TL’den 34.99 TL’ye çıkacağı açıklandı. Tek zam aile planına da değil.

Spotify’ın bireysel abonelik paketi 18,99 TL’den 20.99 TL’ye 23,99 TL olan Duo paketi ise 27,99 TL oldu. En uygun paket olarak gösterilen öğrenci paketi de 8,99 TL’den 10,49 TL’ye zamlandı. Yaklaşık olarak yüzde 15 zam yapan Spotify’ın bu fiyat artışının normal karşılandığını söyleyebiliriz. Spotify yine de ülkemizde kurları direkt olarak çevirmiyor. Eğer kurlar üzerinden bir fiyat belirlenecek olsaydı en uygun paketin fiyatı 60 TL civarında olacaktı.

Spotify’dan sonra gözler diğer firmalarla da çevrilmiş durumda. Apple Müzik geçtiğimiz aylarda bir zam almıştı. Ancak kısa süre içerisinde dolar’ın yine 18 bandına yaklaşması diğer firmaların da yakında zam yapacağının bir göstergesi. Yapılan bu zamların da geri alınma ihtimalinin olmadığını belirtelim.

Spotify

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.