PlayStation Ağustos 1, 2022 13:58

PlayStation 4 için Yolun Sonu Görüldü!

PlayStation 4 için Yolun Sonu Görüldü!

PS5’in yükselişi ile PlayStation 4 için yolun sonu görülmeye başladı. Sony artık bu efsanevi konsolun satış rakamlarını da açıklamayacak.

PlayStation 5’in stok sorunundan kurtulması ve dünya çapında peynir ekmek gibi satmaya başlamasından sonra Sony’nin PlayStation 4 için planları merak ediliyordu. Kasım ayında çıkacak olan God of War Ragnarok hem PS4 hem de PS5 için çıkacak. Bu PS4 için son özel oyun olacak gibi görünüyor. Sony artık sadece olması gerektiği gibi PS5’e odaklanacak. PS5’e odaklanılması daha kaliteli grafiklere sahip oyunların çıkmasını sağlayacak.

Oyun ve teknoloji devi Sony, geçtiğimiz hafta 2022 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Çeyrek için PlayStation 5 satışları, geçen yılın aynı dönemine göre 100.000 artarak 2.4 milyon adede ulaştı. Ancak ilk kez mali rapor, PlayStation 4 için satış rakamlarını içermiyor. Sony, artık bu bilgileri yayınlamayacağını doğruladı. Bu, konsolun yaşam döngüsünün yakın sonunu gösteriyor.

IT Home’a ​​göre PlayStation 4’ün toplam satışları 117,2 milyon adedi aştı. Aynı zamanda, geçen yıl boyunca sadece 1 milyon adet sevk edildi.  Şu anda PlayStation 5’in toplam satışları 21,7 milyon adede ulaştı. Sony bu mali yılda 18 milyon adet satış hedefi belirledi. Sony, tatil sezonundan önce PS5 tedarik zincirini güçlendirmeyi ve üretim kapasitesini artırmayı planlıyor.

PlayStation 4

Ayrıca bu yıl Mayıs ayındaki bir yatırımcı toplantısında Sony, 2025 yılına kadar artık kendi PS4 oyunlarını yapmayacağını söyledi. Sony ayrıca, esas olarak ciddi üretim kapasitesi eksikliği nedeniyle PS5 satışlarının beklentilerin altında kaldığını da kabul etti.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.