Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 1, 2022 10:48

Amazon Drive için Yolun Sonu Göründü!

Amazon Drive için Yolun Sonu Göründü!

Amazon’un bulut servisi Amazon Drive için yolun sonu göründü. 2023 tarihinde Amazon’un bulut depolama servisine veda edeceğiz.

Amazon Drive kullanıcılarına, Amazon’un 31 Aralık 2023’te Amazon Drive’ı kapatacağı konusunda bilgi verildi. Amazon’un bulut depolama servisi, Mart 2011’de Amazon kullanıcılarının dosyalarını yedeklemeleri için güvenli bir bulut depolama seçeneği olarak piyasaya çıkmıştı. 5 GB ücretsiz depolama sunan bu servis Google Drive, Dropbox, OneDrive ve iCloud Drive karşısında pek başarılı olamamıştı.

Bulut depolama devi Amazon, kullanıcılarına fotoğraf veya video olmayan her şeyi indirmesi ve yerini değiştirmesi konusunda uyarıyor. Aksi takdirde veriler silinecek. Amazon eğer Amazon Drive kullanıyorsanız ve kısıtlı alan nedeniyle dosyalarınızı Drive’dan indirirken herhangi bir sorun yaşıyorsanız Amazon Photos Desktop uygulamasını kullanmanızı öneriyor.

Firma, dosyaların yerel olarak saklanmasını tavsiye ediyor. Ayrıca kapasite kısıtlamaları varsa, aynı anda 5GB/1000 dosyaya kadar indirmeye izin verdiği için Amazon Photos Desktop yazılımı şiddetle öneriyor. Amazon Drive’ın web sitesindeki Depolamayı Yönet sayfasına giderek, isterseniz aboneliğinizi de sonlandırabilirsiniz.

31 Ekim’e kadar Amazon Drive uygulamasının Android ve iOS sürümleri artık uygulama mağazasında yer almayacak. 31 Ocak 2023’ten itibaren sunuculara yeni yüklemelere izin verilmeyecek.

Amazon Drive

Bulut depolama konusunda oldukça iddialı olan Amazon’un rakipleri karşısında çok tercih edilmemesi bir servisin daha sonunu getirdi. Amazon’un bu kararı ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar oldukça mantıklı görünüyor. Eğer verileriniz varsa en kısa sürede indirmenizde fayda var.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.