Twitter Temmuz 30, 2022 16:53

Elon Musk Twitter’a Dava Açtığını Açıkladı

Elon Musk Twitter’a Dava Açtığını Açıkladı

Twitter’ı bir dönem satın almak isteyen sonrasında ise vazgeçen Elon Musk, Twitter’a dava açtığını açıkladı. Peki, neden? İşte detaylar.

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya Elon Musk ve Twitter ile çalkalanmıştı. Musk’ın Twitter’ı satın alacağını açıklamasından sonra Twitter kullanıcıları arasında ayrışma başlamıştı. Çoğu kişi Musk’ın Twitter’ı satın almasının platform için çok kötü olacağını düşünüyordu. Ancak bu olay gerçekleşmedi ve Musk, Twitter’ı satın almaktan vazgeçti. Bugün ise ilginç bir gelişme yaşandı.

CNBC’ye göre Elon Musk, daha önce Musk’ı sosyal ağı 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşmayı tamamlamaya zorlamak için dava açan Twitter’a karşı Delaware mahkemesinde bir karşı dava açtı. Aktarılan bilgilere göre Musk, mahkemeden davanın ayrıntılarını gizli tutmasını istedi. Ancak bunun nedeni hala açıklanmadı. Daha önce The New York Post, Musk’ın hukuk danışmanlarının açılan davanın yardımıyla materyal toplamak için ek süre kazanmak istediğini belirtmişti. Twitter’da sahte hesapların varlığını kanıtlayacak bilgilerin hazırlanması gerekiyor. Muhtemelen mahkeme Twitter’dan bu bilgiler talep edecek.

Delaware mahkemesi, Musk’ın Twitter’ı satın almayı reddetmesi için Ekim ayında bir duruşma düzenleyecek. Duruşma, Twitter yönetiminin kendisine sahte hesapların ve toplu postalama için kullanılan hesapların oranı hakkında gerekli bilgileri vermemesi nedeniyle Musk’ın Twitter birleşme sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olup olmadığını belirlemek zorunda kalacak.

Ekim ayında neler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz. Bakalım bu dava Musk lehine mi yoksa Twitter lehine mi sonuçlanacak? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.