Akıllı Telefon Temmuz 29, 2022 8:50

Xiaomi Android 13 Güncellemesini Test Etmeye Başladı! İşte Güncelleme Alacak İlk Modeller

Xiaomi Android 13 Güncellemesini Test Etmeye Başladı! İşte Güncelleme Alacak İlk Modeller

Xiaomi Android 13 güncellemesini bazı modeller için dahili olarak yayınladı. Kararlı güncelleme ilk olarak bu modeller için başlayacak.

Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Redmi K50 Gaming kullanıcıları Android 13 tabanlı MIUI güncellemesini ilk deneyimleyen kişi olmak ilk başvurularını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre Xiaomi bu başvuruları aldıktan sonra Android 13 tabanlı MIUI güncellemesinde testlere başlamış görünüyor. Xiaomi bununla birlikte yeni Android sürümünü hızlı bir şekilde daha fazla kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor.

Xiaomi Android 13 Testlerine Başladı

Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 12 Pro Dimensity Edition, Xiaomi CIVI 1S, Redmi K50S Pro, Redmi K50S , Redmi K40S, MIX Fold 2 için Android 13 tabanlı MIUI testleri başlamış durumda. İsmi geçen bu modellerin Android 13 güncellemesini ilk alacak cihazlar olacağını söyleyebiliriz. Dikkatinizi çekmiştir, listedeki bazı modellerin henüz resmi duyurusu yapılmış değil. Buna rağmen Android 13 testlerine dahil edilmişler.

Xiaomi Android 13

Google I/O 2022 etkinliği mayıs ayı içerisinde gerçekleşti. Bu etkinlikte yeni nesil cihazlardan Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Redmi K50 Pro ve Xiaomi Pad 5 için Android 13’ün DP2 sürümü yayınlandı. Yayınlanan bu güncelleme, yalnızca geliştiricilere yönelik stok bir Android 13 sürümüydü. Etkinlikten iki hafta sonra şirket bu defa Android 13’ü MIUI tabanlı olarak hazırlamaya başladı.

Xiaomi’nin Android 13 güncellemesinin kararlı sürümünü ne zaman yayınlayacağı şu an için bilinmiyor. Yukarıda listelediğimiz modeller güncellemeyi MIUI 14 sürümüyle birlikte alacak. Dolayısıyla Xiaomi bunun için kullanıcıları ekim ya da kasım ayına kadar bekletebilir. Zira Google’ın bile Android 13’ü ekim ayında yayınlaması bekleniyor.

POCO X3 NFC MIUI 13 Güncellemesi Hazır!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.