OnePlus Temmuz 29, 2022 20:38

OnePlus 10T Özellikleri ile Karşımıza Çıktı

OnePlus 10T Özellikleri ile Karşımıza Çıktı

OnePlus’ın önümüzdeki ay tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli OnePlus 10T kendini özellikleri ile gösterdi. Bu telefon bir başka olacak.

OnePlus’ın merakla beklenen telefonu OnePlus 10T için geri sayım başladı. Firma 3 Ağustos’ta karşımıza bu canavarı çıkaracak. Ancak bugün telefonun sahip olduğu önemli teknolojiler resmi olarak açıklandı. OnePlus, “OnePlus 3T’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, T terminolojimiz, kullanıcılar için bütünsel bir performans yükseltmesini temsil etti.” ifadelerini kullanarak telefonunu detaylandırdı.

OnePlus 10T nasıl olacak?

Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1

Yeni Snapdragon yonga setine sahip ilk OnePlus telefon, güçlü performans, daha iyi pil verimliliği ve hareket halindeyken çoklu görev yetenekleri sunuyor. OnePlus 10T 5G, %30 geliştirilmiş CPU güç verimliliği ile 3,2 GHz’e kadar en yüksek CPU hızları sunan Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından desteklenecek.

Yeni Qualcomm Kryo CPU, yoğun uygulamalar kullanılırken bile daha hızlı, daha verimli cihaz üzerinde çapraz görev sağlarken, Snapdragon 8+ Gen 1’in sekiz çekirdekli CPU’su, %10 daha hızlı CPU performansı sunacak. Ayrıca ek güç tasarrufu ve kart genelinde genişletilmiş performans sunuyor.

OnePlus 10T

Amiral gemisi yonga seti, GPU güç verimliliğinde %30’luk bir iyileştirme ile %10’a kadar daha yüksek GPU saat hızları ve HDR oyun desteği ile geliştirilmiş bir Qualcomm Adreno GPU’ya sahip. Snapdragon Elite Gaming, daha yüksek GPU saat hızları ve GPU güç azaltma sayesinde çip, akıcı oyun performansına ek olarak eski çipe kıyasla yaklaşık bir saat daha uzun oynanış sunarak onu en üst düzey performans amiral gemisi haline getiriyor. 10 Gbps’ye kadar 5G hızlarını destekleyen Snapdragon8+ Gen1’in içine 4. Nesil Snapdragon X65 5G Modem-RF Sistemi de bu yongada bulunuyor.

Depolama ve RAM

OnePlus 10T 5G’nin yonga seti, 16 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 256 GB UFS 3.1 iki şeritli depolamayı tamamlayacak. Şirket, 16 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip OnePlus 10T 5G’nin aynı anda 35’ten fazla uygulamayı askıya alabileceğini iddia ediyor. OnePlus 10T 5G, OnePlus’ın şimdiye kadarki en büyük ve en gelişmiş yeni nesil 3D Soğutma Sistemine sahip olacak. OnePlus 10T 5G’nin yeni soğutma aparatı, sekiz dağıtım kanalı ile herhangi bir OnePlus cihazındaki en büyük buhar odası olan “kriyovelosite buhar odası” içinde paketlenecek.

Telefonun soğutma sistemi, normal grafite kıyasla %50 daha iyi ısı dağılımı sunan 3D grafit ve OnePlus’ın ince ve hafif cihaz form faktörünü korurken daha iyi performans sağlamak için bakır folyo kullanır.

HyperBoost Oyun Motoru

HyperBoost Oyun Motoru üç özelliği destekliyor. Bunlar; Genel Performans Adaptörü (GPA), Çerçeve Sabitleyici ve LSTouch. Telefondaki GPA Çerçeve Sabitleyici, kare hızı dalgalanmasını azaltıyor. Aynı zamanda, LSTouch, oyun yanıt hızını artırmak için OnePlus 10T 5G’nin 1.000 Hz anlık dokunmatik örnekleme hızıyla çalışıyor. OnePlus, oyun ve bağlantıda daha fazla özelleştirme ve iyileştirme getirecek olan yeni OxygenOS 13’ü piyasaya sürecek. OxygenOS 13 güncellemesinin daha sonra diğer modellere de gelmesi bekleniyor.

O

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.