Google Temmuz 28, 2022 14:50

Gmail Yeni Tasarımını Kullanıma Sunmaya Başladı

Gmail Yeni Tasarımını Kullanıma Sunmaya Başladı

Google’ın mail platformu Gmail yeni tasarımını kullanıma sunmaya başladı. Bu tasarım sunduğu kolaylıklar ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Google, Materyal Tasarımı 3’ü temel alan yepyeni tasarımını, Gmail için getirdiğini duyurdu. Alphabet’in bünyesinde yer alacak Google, bu süreçte sekmeli gelen kutusu, Smart Compose ve Smart Reply gibi yapay zeka tabanlı işbirlikleri ve iOS ve Android için yerel uygulamalar gibi üretkenliği sürdürmek için yenilikçi yöntemler sunmuştu. Son zamanlarda Google, çevrimdışı modu masaüstü sürümüne de getirdi. Google, insanların bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için Gmail, Chat, Spaces ve Meet’i tek bir birleşik görünümde birleştirdi. Sohbeti etkinleştiren tüm kullanıcıları için entegre görünüm bugün kullanıma sunulacak.

Hızlı Ayarlar’ı kullanarak Gmail, Chat, Spaces ve Meet arasında geçiş yapabileceksiniz. Sistem etiketleri (Yıldızlı, Ertelenmiş ve Önemli gibi) ve kullanıcı tarafından yapılmış etiketler ayrılıyor. Sohbet edenler, gelen mesajlardan alıntılar ve hızlı yanıt menüsü seçenekleriyle konuşma balonları görünüyor.

Ayrıca Google, Gmail’in özelleştirmesini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, gelen kutunuza arama çipleri ekleyerek ve arama sonuçlarını iyileştirerek mesajları bulmayı kolaylaştırıyor. Kullanıcılar artık Gmail’i ister bağımsız bir e-posta istemcisi olarak, ister Google Meet’te Chat, Spaces ve görüntülü sohbetler arasında geçiş yapmak için iletişimde kalmak istedikleri şekilde özelleştirebilecek. Ayrıca Google, bu yılın sonlarında tablet kullanıcılarına daha iyi emojiler, ek erişilebilirlik özellikleri ve çok daha fazlasını getireceğine söz veriyor.

Kademe kademe sunulan bu yeniliğin ülkemizdeki kullanıcılara da bu ay bitmeden gelmesi bekleniyor. Google bu yeni tasarımı sunana kadar beklemeniz gerektiğini belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.