Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 28, 2022 17:25

Galaxy S23 Serisi Sadece Snapdragon Kullanabilir

Galaxy S23 Serisi Sadece Snapdragon Kullanabilir

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S23, Exynos’tan tamamen kopabilir. Bu seride Snapdragon yongaları kullanılacak gibi görünüyor.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, bu yıl Exynos yonga setlerinin umduğu gibi olmamasından dolayı tercihinin büyük bir bölümünü Snapdragon 8 Gen 1’den yana kullanmıştı. Görünüşe göre bu politika Galaxy S23 serisi ile de devam edecek. Qualcomm, Galaxy S23 serisinin tamamen veya neredeyse tamamen Snapdragon yonga setine güvenebileceğine dair son söylentileri doğruladı.

Yatırımcılara yönelik etkinlikte, Qualcomm başkanı Cristiano Amon (Cristiano Amon), ilgili soruyu yanıtlayarak doğrudan olmasa da oldukça net bir şekilde konuştu. Amon; “Snapdragon, Galaxy ürün serisini, amiral gemisi Galaxy ürünlerini destekleyecektir. Şu anda söyleyebileceğim şu ki, anlaşmadan önce Galaxy S22’de yüde 75 oranındaydık. Galaxy S23 ve ötesinde çok daha iyi olacağımızı düşünebilirsiniz. Bu Samsung ile uzun soluklu yıllı bir anlaşma.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamadan anlayabileceğiniz gibi, şimdi Snapdragon 8 Gen 1’in Galaxy S22 hattının telefonlarındaki payı %75 ise, o zaman Galaxy S23 hattında yüzde 90’lara çıkabilir. Hatta bir ihtimale göre S23 serisinin tamamında Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti kullanılabilir.

Galaxy S23 Ultra

Samsung’un uzun bir süredir Exynos yonga seti üretimini durduracağı söyleniyordu. Bu söylentileri de hesaba katacak olursak Qualcomm’un Samsung’u Snapdragon yongaları ile uzun süre domine edeceğini söyleyebiliriz. Samsung’un MediaTek ile nasıl bir anlaşma yapacağı merak ediliyor. Muhtemelen orta segmentte kar marjını yükseltmek için Güney Koreli firma MediaTek ile de anlaşabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.