iPhone Temmuz 26, 2022 13:24

iPhone 14 Serisi Android Telefonları Sollayabilir

iPhone 14 Serisi Android Telefonları Sollayabilir

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi için müjdeli haberler gelmeye başladı. Bu serinin Android telefonları sollaması bekleniyor.

iPhone üreticisi Apple, telefon pazarındaki payını daha da artırmak için Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 14 serisi için bileşen siparişlerini artırdı. Yeni modeller bu zamana kadar en çok satan modeller arasında yer alacak gibi görünüyor. Rüzgarı arkasına alan Apple, yine hiçbir yenilik sunmayarak satışlarını artırmayı başaracak.

Tedarik zincirinden birçok kaynak çoğu markanın Android telefon satışlarının son zamanlarda düştüğünü doğruluyor. Gelen raporlarda Apple’ın son aylarda yıldan yıla kayda değer bir satış artışıyla sağlam satışlar kaydeden tek akıllı telefon üreticisi olduğunun da altı çiziliyor. Analistlere göre, iPhone 14 serisi, piyasaya sürülmesinden neredeyse bir yıl sonra bile talebi çok yüksek seviyede kalan iPhone 13’ten bile daha iyi satacak.

Temmuz ayında, iPhone 13 satışları, geçen yılın aynı döneminde iPhone 12 satışlarından üçte bir daha yüksekti. Bu bağlamda Apple, iPhone 14’ün lansman satışlarının iPhone 13’e göre daha yüksek olacağı konusunda tedarikçileri bilgilendirdi. Ayrıca Apple sevkiyatların artırılmasını istedi.

iPhone 14 Serisi

Son gelen söylentilere göre Cupertinolu teknoloji devi Apple, iPhone 14 serisinin test üretimine şimdiden başladı. Ayrıca firmanın Ağustos ayında seri üretime başlamayı planladığı da söyleniyor. Bu yıl yine 4 farklı model sunacak olan Apple, ana ile Pro serisi arasındaki farkı açacak. Ana modeller iPhone 13’ten hallice olacakken, Pro serisi bu zamana kadarki en güçlü iPhone modelleri olacak.

Pro serisine 120 Hz ekran, 48 Megapiksel ana kamera, 6 GB LPDDR5 RAM, Apple A16 yonga seti ve hap şeklinde çentik yer alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.