Akıllı Telefon Temmuz 26, 2022 8:40

Huawei Mate 50 Pro En Net Görüntüleriyle Karşınızda!

Huawei Mate 50 Pro En Net Görüntüleriyle Karşınızda!

Son dönemin merak edilen telefonlarından biri olan Huawei Mate 50 Pro gün yüzüne çıktı. Telefon beklendiği gibi çentikli ekranla geliyor.

HarmonyOS 3.0 sürümünün tanıtacağı etkinlik yaklaştıkça Huawei Mate 50 serisi akıllı telefonlar hakkında daha fazla detay ortaya çıkıyor. Son birkaç gündür Mate 50 serisinde yer alacak telefonlara dair gelişmeleri sizlere aktarıyoruz. Mate 40 serisinden farklı olarak seride daha fazla model çeşitliliği olacak. Bu modellerin Huawei Mate 50, Huawei Mate 50 Pro, Mate 50 RS ve Mate 50 X olması bekleniyor.

Bu telefonlar arasında en çok da Mate 50 Pro modeli merak ediliyor. Zira saydığımız bu telefonlardan sadece Mate 50 Pro’nun Türkiye’de satılması bekleniyor.

Huawei Mate 50 Pro Karşınızda!

Mate 50 Pro’nun nasıl kamera modülüne sahip olacağını daha önce bazı sızıntılarda gördük. Sızdırılan yüksek kalitedeki yeni fotoğraflar Mate 50 Pro’yu bizlere önden gösteriyor.

Mate 50 Pro beklendiği gibi çentikle geliyor. Seride daha önce Mate 20 Pro ve Mate 30 Pro’da çentiğe yer verildiğini hatırlatalım. Çentiğin Mate serisine geri dönmesinin altında farklı nedenlerden söz ediliyor. Yeni bir rapora göre Mate 50 Pro’da çentik üzerine yerleştirilecek kamera ve yardımcı sensörler, gelişmiş yüz tanıma sisteminin yanında birçok yeni özellik getirecek. Fakat bunla ilgili detaylar daha sonra aktarılacak.

Mate 50 serisinde dört modelin yer alacağını belirttik. Bunlarda Mate 50 ve Mate 50 X’e Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi güç verecek. Mate 50 Pro’da Snapdragon 8+ Gen 1 kullanılacak. Mate 50 RS modelinde ise Kirin 9000S yonga setini göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.