Motorola Temmuz 25, 2022 15:55

Moto X30 Pro Uygun Fiyatlı Olabilir!

Moto X30 Pro Uygun Fiyatlı Olabilir!

Motorola’nın 200 Megapiksel kameralı telefonu Moto X30 Pro için açıklamalar peşi sıra gelmeye başladı. Telefon uygun fiyatlı olabilir.

Lenovo’nun bünyesinde yer alan Motorola bu yıl politika değiştirerek amiral gemisi segmentine odaklanmaya başladı. Firmanın yakında tanıtacağı amiral gemisi modeli Moto X30 Pro için peşi sıra açıklamalar gelmeye başladı. 3 Ağustos 2022 tiarihnde tanıtılacak olan telefonun nispeten uygun fiyatlı olacağı açıklandı. Lenovo’nun telefon bölümü Çin’in genel müdürü Chen Jin, Weibo sohbetinde Moto X30 Pro’nun en az 445 dolar fiyatla satışa sunulacağını söyledi.

Moto X30 Pro’nun amiral gemisi Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile kutusundan çıkacak. Telefonun 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 12 megapiksel yardımcı kamera ile donatılacağı biliniyor. Ana kamera ise tam 200 Megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Ekran tarafında telefonun 6.67 inç büyüklüğünde 144 Hz tazelemli FHD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran kullanması bekleniyor. Kutusundan 125W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli batarya ile çıkacak olan telefonda Android 12 işletim sistemi yer alacak.

Moto X30 Pro

Moto X30 Pro’nun özellikleri

Motorola muhtemelen rakipleri gibi bu amiral gemisi modelinde 12 GB RAM’e kadar destek verecek. Tasarımsal açından da oldukça şık görünen bu telefonun hangi pazarlarda satılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Amiral gemisi segmentinde ben de varım diye Motorola’nın güncelleme konusundaki desteği merak ediliyor. Bakalım firma rakipleri gibi 3 veya 4 yıl boyunda ana Android güncellemelerini sunacağı sözünü verecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.