Xiaomi Temmuz 24, 2022 14:54

Xiaomi Bu Telefonlardan Desteğini Çekti!

Xiaomi Bu Telefonlardan Desteğini Çekti!

Xiaomi karşımıza ilginç bir açıklama ile çıktı. Çinli teknoloji devi bazı telefonlarından desteğini çektiğini açıkladı. İşte detaylar.

Telefon dünyasında değişim kaçınılmaz bir gerçek. Telefonlar eskidikçe, şirketler destek sağlama konusunda daha az yükümlü hissediyor ve desteğini kesiyordu. Ancak, son yıllarda işler büyük ölçüde düzeldi. Android’in başlangıcından farklı olarak, Android telefon üreticileri günümüzde uzun bir yazılım desteği sağlamaya odaklandı. Aksi takdirde, iyi destek sağlayanlara müşteri kaybediyorlardı. Xiaomi telefonlar için yazılım ve satış sonrası destek konusunda iyi iş çıkaran markalar arasında yer alıyor diyebiliriz.

Çinli teknoloji devi, sayısı bir hayli fazla olan telefonları için güncellemeler sağlıyor. Firma genellikle ana Android güncellemeleri yerine MIUI güncellemeleri ile kullanıcılarına yeni deneyimler sunuyor. Ancak bugün firma, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Redmi 6 Pro ve diğer cihazlar için destek ve satış sonrası hizmeti tamamen durduracağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu cihazlar için herhangi bir destek olmayacak:

  • Mi Max 3
  • Mi 8 Discovery Edition
  • Mi 8
  • Mi Mix 3 (5G)
  • Mi Play
  • Redmi S2
  • Redmi 6 Pro

Çinli teknoloji devi, bu ürünlerin üretimini durdurduğunu belirtiyor. Sonuç olarak, üretici artık satış sonrası servis için yedek parça tedarik etmeyecek. Çünkü bakım malzemeleri yasal tedarik süresini aştı. Bu nedenle, Xiaomi satış sonrası hizmetleri, size bakım ve satış sonrası hizmetleri sunmaya devam edemeyecek. Kullanıcılar, bu telefonlar için satış sonrası test, temizleme ve bakım hizmetinden yararlanmaya devam edebilecek.

Xiaomi

Xiaomi’nin destek çekeceği modeller açıklandı

Bu 7 modelin çoğunun 2018 yılı civarlarında piyasaya sürüldüğünü belirtmekte fayda var. Bu yüzden Xiaomi’nin artık servis ve parça tedariğinin sonlandırması oldukça mantıklı diyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.