Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 23, 2022 14:54

Amazfit Band 7 Xiaomi Band 7 Pro’ya Rakip Olmaya Geldi

Amazfit Band 7 Xiaomi Band 7 Pro’ya Rakip Olmaya Geldi

Giyilebilir cihaz konusunda kendini kanıtlayan Amazfit, yeni bilekliği Amazfit Band 7 ile karşımıza çıktı. Xiaomi Band 7 Pro’ya rakip geldi.

Son zamanda üretmiş olduğu akıllı saat ve bileklikler ile isminden söz ettiren Amazfit aslında Xiaomi için akıllı bileziklerin yaratıcısı konumunda. Bugün firma karşımıza Xiaomi Band 7 Pro’ya çok benzeyen bilekliği Amazfit Band 7 ile çıktı. Amerika’da 50 dolar gibi oldukça uygun bir fiyattan satışa sunlan bu bileklik, Band 7 Pro’dan bir tık daha küçük boyutta geliyor.

Xiaomi Band 7 Pro 1.64 inç ekrana sahipken bu modelde 1.47 inç büyüklüğünde ve 198 x 268 çözünürlüğünde AMOLED bir ekran kullanılıyor. Bu model ortalama kullanım modunda 18 gün, güç tasarrufu modunda ise 28 güne kadar çıkıyor.

Kalp atış hızı ve kandaki oksijen miktarını. izlemekten sorumlu olan BioTracker 3.0 PPG sensörü bu modelde yer alıyor. Tracker ayrıca uyku, 120 tür spor aktivitesi izleme yeteneğine sahip. Ayrıca bu 50’den fazla saat yüzü ve çeşitli renk seçenekleri sunuyor. Bilekliğin 5 ATM su geçirmeme özelliğine de sahip olacağını belirtelim.

Amazfit Band 7

Tasarım açısından oldukça şık görünen bu modelin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Band 7 Pro’nun boyutunu büyük bulanlar için kaçırılmayacak bir alternatif olacak olan Amazfit’in yeni modeli ülkemizde satışa sunulsa bile 1000 TL bandında olabilir. Son olarak bu akıllı bilekliğin hem Android hem de iOS cihazlar ile uyumlu olduğunu belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.