Akıllı Telefon Temmuz 22, 2022 8:16

Xiaomi MIUI 14 Sürümünü Hazırlıyor! İşte İlk Sızıntılar

Xiaomi MIUI 14 Sürümünü Hazırlıyor! İşte İlk Sızıntılar

Xiaomi MIUI 14 için çalışmalara başlamış görünüyor. Yeni sürü ilk kez Xiaomi 13 serisinde hayat bulacak. İşte MIUI 14 hakkında ilk sızıntılar…

Xiaomi kullanıcılarını heyecanlandıran gelişmelere şahit oluyor. Xiaomi 12T serisinin yaklaşıyor olmasının yanında MIUI 14 için de hazırlıkların başladığı görüldü. Xiaomiui sitesi ve Digital Chat Statin adlı kaynaklardan MIUI 14 cephesinden ilk bilgiler gelmeye başladı.

Xiaomi MIUI 14 Çalışmaları Başladı

Digital Chat Station isimli güvenilir kaynağa göre Xiaomi’nin bir sonraki arayüz yükseltmesi MIUI 13.5 olmayacak. Şirket doğrudan MIUI 14 sürümüne geçiş yapacak. Öte yandan MIUI 14, MIUI  arayüzünün son kodlarında ortaya çıktı. Xiaomiui sitesinin ortaya çıkardığı kodlarda yeni sürüm için geliştirme çalışmalarının başladığı açıkça görülüyor.

Siteye göre Android 13 tabanlı olarak geliştirilen yeni MIUI sürümü ilk olarak kasım ayında tanıtılacak iki telefonda yer alacak.   “nuwa” ve “fuxi” kod adlı bu telefonlar yüksek ihtimalle Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri olacak. Son zamanlarda, Xiaomi topluluğundan gelen en son bilgiler de Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Redmi K50G için MIUI 14 alımlarının başladığını gösteriyor.

Xiaomi daha önce Android 13 tabanlı MIUI ile başlayarak arayüzde “geliştirme sürümü” ve “resmi sürüm” olmak üzere iki sürüme odaklanacağını açıkladı. Bunlar arasında MIUI geliştirme sürümü haftalık olarak güncellenecek ve dağıtılacak. Bu sürümde çeşitli hatalarla karşılaşılması olası görünüyor. Resmi sürüm ise kararlı ve sorunlardan arındırılmış bir MIUI arayüzü taşıyacak.

MIUI 14 güncellemesi alacak telefonların hangileri olduğu şu an için bilinmiyor. Ancak Bazı kaynakların MIUI 14’e yükseltilecek olası cihazları çok yakında sızdırmasını bekliyoruz.

Xiaomi 12S Ultra İçin Umutlar Tükendi! Hayaller Xiaomi 13S Ultra’da

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.