WhatsApp Avatar Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp’tan yenilikler gelmeye tam gaz devam ediyor. Şimdi de WhatsApp Avatar üzerinde çalışmalarına başlamış durumda. İşte detaylar.

WhatsApp’ın, platformda kendiniz olmanın yeni bir yolu olan avatarlar üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kullanıcılar görüntülü arama yaparken gerçekten bir avatarı maske olarak kullanabilecek. Söylentilere göre mesajlaşma devi, özellikle avatarlar üzerinde çalıştığı için özelliği açıklamak için yeni bir bölüm oluşturuyor. WhatsApp avatar özelliği ile rakiplerinde olmayan bir şeyi sunmak istiyor.

Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde, yeni bölümün üst kısmında bir başlık resmi olduğunu görebilirsiniz. WhatsApp ve Facebook aynı şirket tarafından yapıldığı için WhatsApp’taki avatarların Facebook’tan alınmış olması muhtemel görünüyor. Ayrıca, kişilerinizle paylaşabileceğiniz bir çıkartma olarak kullanılabilmesi için avatarınızı değiştirebileceksiniz. Genellikle Meta, bir özelliği bir platformuna getirdiyse sonrasında diğer uygulamalarına da entegre ediyor.

WhatsApp Avatar

Ayrıca, WhatsApp çevrimiçi durumu gizleme yeteneği üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzda sizi kimlerin görebileceğini seçebilecek. Gelen bilgilere göre WhatsApp, Gizlilik Ayarları > Son Görülme altında “Son Görülme ve Çevrimiçi” adlı yeni bir seçenek eklemeyi planlıyor. Çevrimiçi olduğunuzda sizi kimlerin görebileceğini kontrol etmek için bu bölümde “son görüldüğü gibi” veya “herkes” arasında seçim yapabilirsiniz.

WhatsApp ayrıca birkaç beta test cihazına okunmamış sohbetleri tekrar filtreleme yeteneği getiriyor. Bu özellik sayesinde, insanlar sohbetlerini filtreleyerek yalnızca yeni mesajları gösterecek. WhatsApp’ın bu yeni özelliklerini ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor. Bakalım Meta’dan özellikler konusunda net bir açıklama ne zaman gelecek?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu