Akıllı Telefon Temmuz 22, 2022 10:22

MIUI 13 Güncellemesi Türkiye’de İki Modelle Buluştu

MIUI 13 Güncellemesi Türkiye’de İki Modelle Buluştu

MIUI 13 güncellemesi şimdi Xiaomi Mi Note 11 Lite ve  Xiaomi 11 Lite 5G NE modelleriyle buluşuyor. Yeni güncellemenin detaylarına göz atalım.

Android 13 tabanlı MIUI 14 için geliştirme çalışmalarının başladığı bir dönemde MIUI 13 güncellemesinin dağıtımı sürüyor. MIUI 13 güncellemesi son olarak ülkemizde satışta olan iki model için yayınlandı. Xiaomi 11 Lite 5G NE ve artık pek gündemde olmayan Xiaomi Mi Note 1o Lite için MIUI 13 güncellemesi başladı.

Türkiye’de dağıtımı sağlanan güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz. OTA (şebeke) üzerinden indirilen güncelleme 3GB’ın üzerinde bir büyüklükte. Güncellemenin boyutu göz önüne alındığına indirme işlemi için Wi-Fi bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz.

Android 12 tabanlı olan güncelleme her iki telefona MIUI 13’ün sunduğu yeniliklerin yanında Temmuz 2022 güvenlik düzeltmelerini sunuyor. Bununla birlikte telefonlar daha güvenli ve kararlı bir MIUI yapısına kavuşuyor.

MIUI 13 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Xiaomi, son dönemde yayınladığı MIUI 13 güncellemelerinde benzer gelişmelere yer veriyor. Bu gelişmeler şu şekilde:

sistem

  • ‌Android 12 tabanlı kararlı MIUI 13 arayüzü
  • ‌Android Güvenlik Yaması Temmuz 2022’ye Güncellendi. Artırılmış sistem güvenliği

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • ‌Yeni: Uygulamalar, doğrudan kenar çubuğundan kayan pencereler olarak açılabilir
  • ‌Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • ‌Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel

Öte yandan Xiaomi Mi Note 10 Lite artık ülkemizde satılmazken, Xiaomi 11 Lite 5G NE ise şu sıralar orta segmentte en fazla ilgi gören modeller arasında. Telefonun fiyatı en düşük 10.000 TL seviyesinden satılmakta.

 

Xiaomi MIUI 14 Sürümünü Hazırlıyor! İşte İlk Sızıntılar

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.