Akıllı Telefon Temmuz 22, 2022 13:20

Honor X8 5G Tanıtıldı! Giriş Seviyesine Yeni Soluk

Honor X8 5G Tanıtıldı! Giriş Seviyesine Yeni Soluk

Honor giriş seviyesi yeni telefonu Honor X8 5G ile karşımıza çıktı. Snapdragon 480 Plus işlemcisinden güç alan telefona üç kamera eşlik ediyor.

Honor mart ayında 4G versiyonunu duyurduğu Honor X8’in şimdi 5G versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Honor X8 5G modelinin daha iyi özelliklere sahip olması beklenirken, bazı özelliklerinin 4G sürümüne kıyasla düşürüldüğünü görüyoruz.

Honor X8 5G Başlıca Özellikleri

Honor X8 5G’de 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 60Hz tarama hızına sahip LCD ekran yer alıyor. Çentikli bir yapıyla çıkış yapan telefonda 8 megapiksel ön kamera yer alıyor. Arka kamera birimine gelince burada ise üç kamera bizleri karşılıyor. Ana kamerada 48 megapiksellik bir sensör yer alırken buna 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro kameralar eşlik ediyor.

Giriş seviyesi telefona Snapdragon 480 Plus işlemcisi güç veriyor. 6GB RAM + 128GB bellek birimine sahip olan telefonun pili ise 5000 mAh büyüklüğünde. Honor ayrıca kutuya 22.5 watt gücünde bir adaptör dahil ediyor.

Android 11 tabanlı MagicUI 4.2 sürümüne sahip olan telefonda parmak izi tarayıcısı yana monte halde. Çift SIM, 5G, Wi-Fi, Bluetooth 5.2, NFC, USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi telefonun öne çıkan bağlantı özellikleri. Siyah ve  mavi renklerde çıkış yapan telefonun fiyatı henüz açıklanmadı.

Hatırlatmak gerekirse Honor X8 4G’de 6.7 inç büyüklüğünde 90Hz tarama hızına sahip LCD ekran yer aldı. Snapdragon 680 işlemcisiyle gelen telefonda 64 megapiksel üçlü kamera bulunuyor.

Honor Pad 8 Uygun Fiyatıyla Görücüye Çıktı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.