Google Temmuz 22, 2022 17:25

Google Chrome Yeni Güncellemesi ile Daha Güvenli

Google Chrome Yeni Güncellemesi ile Daha Güvenli

Google’ın sevilen tarayıcısı Google Chrome güncellemeler ile daha işlevsel hale gelmeye devam ediyor. İşte son güncellemenin detayları.

Google bundan bir kaç ay önce Google Chrome tarayıcısının kenar çubuğuna bir Notlar bölümü ekleyeceğini duyurmuştu. Bu özellik buluttaki dosyalara yorumların ve notların eklenmesine izin verecekti. Bugün ise merakla beklenen bu özellik belli başlı kişiler için kullanıma sunuldu. Bu özellik bir uzantı şeklinde değil, tarayıcının kendisinde yerleşik bir işlev olarak gelecek.

Chrome’un yeni özelliği, değişikliklerini izlemek için bir web sayfasındaki bir metin parçasını seçmeniz gerektiğinde faydalı olacak. Ayrıca web sitesi hakkında biraz daha veri eklemenize izin veriyor. Bu güncelleme şimdilik belli başlı kullanıcılara sunulmuş durumda. Çok yakında herkes için yayınlanacak olan bu özellik

Daha önce, Google Chrome’un yeni işlevinin, komut dosyalarının indirilmesini duraklatması sayesinde dizüstü bilgisayarın pil ömrünü uzatacağı söyleniyordu. Dizüstü bilgisayarların pil ömrünü uzatmak isteyen Google, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı güncelleme ile düşük pil kullanımı gibi özellikler de sunabilir. Şimdilik bu güncellemelerin ne zaman sunulacağına dair Google cephesinden resmi bir açıklama gelmedi.

Google Chrome 100

Tarayıcı savaşlarına Edge ile Microsoft’un da ortak olması Google’ın elini zayıflatacak gibi görünüyor. Bu yüzden Google’ın yeniliklerini hızlı bir şekilde sunması gerekiyor ki kullanıcılarını rakip platformlara kaptırmasın. Bakalım internet ve teknoloji devi karşımıza ne gibi yenilikler ile çıkacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.