Katlanabilir Telefonlar Temmuz 22, 2022 18:20

Galaxy Z Fold 4 ile Nihayet Kaba Çerçeveler İncelecek

Galaxy Z Fold 4 ile Nihayet Kaba Çerçeveler İncelecek

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı Galaxy Z Fold 4 modeli ile çerçeveleri inceleteceği ortaya çıktı. Nihayet telefon daha kibar görünecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 10 Ağustos tarihinde karşımıza Galaxy Unpacked 2022 etkinliği ile çıkacak. Bu etkinlikte firma, Galaxy Z Fold 4, Flip 4 ve Galaxy Watch 5 modellerini sergileyecek. Etkinliğe sayılı günler kala telefonlar hakkında bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe’ün sızdırdığı fotoğraflara göre yeni Fold daha ince çerçeve ile gelecek.

Katlanabilir telefon işinde lider olan Samsung, son dönemde tahtını Huawei ve OPPO gibi isimlere kaptırmaya başladı. Rakip firmalara daha estetik ve kullanışlı katlanabilir telefonlar üretirken Samsung geleneksel kaba tasarımı kullanmaya devam etmişti. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi hem dikey hem de yatay çerçeveler, eski Z Fold modelinden daha ince olacak.  Bu resimde dikkat edilmesi gereken başka bir şey de menteşenin profilinin belirgin şekilde farklı ve daha kompakt olmasıdır. Söylentiler, yeni menteşenin kırışıklığı küçültmek için yeniden tasarlandığı yönünde.

Galaxy Z Fold 4

Galaxy Z Fold 4’ün çerçeveleri

En boy oranına geçecek olursak, burada açıklayıcı bir bilgi yer alıyor var. Samsung Galaxy Z Fold4 daha sağlam olacak ve uygulamalara kapak ekranında biraz daha yatay alan sağlayacak. Ayrıca ekranın üst kısmına ulaşılmasını biraz daha kolaylaştıracak. Dahili ekran, 6.25:5 en boy oranından 6:5’e, kare forma biraz daha yaklaşacak. Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden beslenmesi beklenen yeni canavarın 1.500 doların biraz üstünde fiyata sahip olacağı söyleniyor. Yaşanan krizler ve enflasyondan dolayı Samsung, Apple’dan önce fiyatları artırabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.