Facebook Temmuz 22, 2022 9:21

Facebook Tasarım Değişikliği ile Yeniliklerini Sunacak

Facebook Tasarım Değişikliği ile Yeniliklerini Sunacak

Meta bünyesindeki sosyal medya devi Facebook yeni tasarımını duyurdu. Bu tasarım sayesinde Zuckerberg etkileşimi artıracak.

Meta’ya ait olan sosyal medya devi Facebook, arayüzünü yenileyeceğini açıkladı. Bu sefer tasarım köklü olmayacak. Küçük ama etkileşimi artıracak olan bu değişimi çok seveceksiniz. Bugüne kadar hem kişisel içeriğimizi hem de haber akışında Facebook’tan önerilen gönderileri görüyorduk. Ancak bu durum çok yakında değişecek..

Ana Sayfa, uygulamayı başlattığınızda gördüğünüz ilk sekmenin yeni adı olacak. Reels, Hikayeler ve diğer uyarlanmış içeriklerle algoritma tabanlı keşif için tasarlanacak. Ardından, arkadaşlardan, gruplardan, Facebook Sayfalarından ve favorilerden gelen son gönderileri içeren, ancak “Sizin İçin Önerilenler” gönderilerini içermeyen yepyeni bir Yayınlar seçeneği yer alacak.

Bu önemli bir değişiklik. Çünkü bir dizi algoritma tabanlı önerilen içerik arasında arkadaşlardan, gruplardan ve sayfalardan gelen gönderileri göremiyorduk. Bu, önceki sürümün en kötü yönüydü. Ayrıca, bu şekilde, gerektiğinde önerilen içeriği ayrı ayrı inceleyebileyeceğiz.

Arkadaşlardan ve aileden gelen gönderilerin Ana Sayfa sekmesinde görünmeye devam edeceği, ancak bunların bir makine öğrenimi derecelendirme sistemi tarafından belirlenen önerilerle çevrili olacağı söyleniyor. Ayrıca Feed sekmesinde reklamlar olacak. Meta, çok ses getirecek olan bu yeni güncellemelerini önümüzdeki hafta hem Android hem de iOS için küresel olarak sunacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.